Minimalna porażka z Żalgirisem
19 lutego 2014, 18:46

Suwalczanie nieznacznie, bo tylko 1:0, ulegli mistrzowi Litwy Żalgirisowi Wilno. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 40 minucie, po błędzie suwalskiej defensywy, Andrius Velička.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla mistrzów Litwy. Pierwszą groźną okazję podopieczni Marka Zuba mieli w 13 minucie, kiedy to po zagraniu z lewej strony boiska, z około siedmiu metrów uderzał jeden z piłkarzy Żalgirisu, jednak Karolowi Salikowi udało się odbić piłkę na aut. Piłkarze Wigier dobrze prezentowali się w środku pola, ale żadko dochodzili do podbramkowych sytuacji. W 40 minucie, po błędzie środkowych obrońców biało-niebieskich, Żalgiris objął prowadzenie. Dośrodkowywał Radavicius, z piłką minął się Tomasz Porębski, zagapił się Kamil Wenger, a Andrius Velička ograł Karola Salika i wpakował piłkę do pustej bramki. Tuż przed przerwą bliski wyrównania był Ivan Bolado, jednak jego strzał, po dośrodkowaniu Marcina Tarnowskiego jedynie otarł się o słupek. Bolado w przerwie został zmieniony, a w ciągu pierwszych 45 minut nie przekonał swoimi umiejętnościami szkoleniowca Wigier

– Nie zachwycił, spodziewaliśmy się po nim trochę więcej – mówi Donatas Vencevicius, trener suwalczan. – Widać, że Bolado nie doszedł jeszcze w pełni do siebie po kontuzjach, nie jest przygotowany do walki, jaka nas czeka wiosną w II lidze.

Drugą połowę biało-niebiescy rozpoczęli od rajdu lewą stroną boiska Marcina Tarnowskiego, zakończonego upadkiem pomocnika Wigier. Tarnowski słusznie domagał się jeszcze rzutu karnego, jednak sędzia nie wskazał na „wapno”. Chwilę później David Makaradze, ewidentnie trafił w ręke jednego z piłkarzy Żalgirisu, który znajdował się w okolicach pola karnego gospodarzy, ale arbiter i tym razem nie dopatrzył się przewinienia. Suwalczanie dążyli do wyrównania wyniku, kilka razy groźnie uderzając z dystansu, lecz niczego te uderzenia nie przyniosły. Podopieczni Donatasa Venceviciusa przegrali ostatecznie z Żalgirisem 1:0, ale na tle mistrza Litwy wypadli naprawdę nieźle.

Żalgiris Wilno 1:0 (1:0) Wigry Suwałki

Bramka: 40′ Velička

Żalgiris (skład wyjściowy): Vitkauskas – Radavičius, Freidgeimas, Jankauskas, Švrljuga, Zagurskas, Pilibaitis, Janušauskas, Jedigaryanas, Leliūga, Velička

Wigry: Salik – Karankiewicz, Wenger (75′ Lauryn), Porębski, Bogusz, Mackiewicz (46′ Makaradze), Atanacković (70′ Michałowski), Tarnowski (75′ Wesołowski), Bujalski (60′ Żebrowski), Bolado (45′ Jeriomenko), Tuttas.