OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Duży niedosyt. We Wronkach tylko remis.
28 listopada 2020, 21:35

W meczu 15. kolejki suwalskie Wigry mierzyły się z rezerwami Lecha Poznań. Podopiecznym Dawida Szulczka udało się zdobyć we Wronkach tylko jeden punkt.

Suwalczanie udali się do Wronek w dość okrojonej, siedemnastoosobowej kadrze. Do pełni zdrowia nie doszedł jeszcze Bartłomiej Babiarz, natomiast Josip Šoljić pauzował za czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. 

Podopieczni Dawida Szulczka fatalnie rozpoczęli dzisiejszy mecz. Już w trzeciej minucie spotkania żółtą kartkę obejrzał Adrian Karankiewicz. Jak się okazało, był to dopiero początek trudnego okresu dla biało-niebieskich. Już dwie minuty później, sędzia Damian Gawęcki dopatrzył się kolejnego przewinienia. Po dość kontrowersyjnej decyzji arbitra kapitan Wigier otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gra w osłabieniu odcisnęło swoje piętno na grze suwalczan. W 33. minucie świetne podanie Ławrynowicza wykorzystał Yatsenko, który pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki Zocha. Do przerwy nie działo się już nic ciekawego i gospodarze dość niespodziewanie prowadzili.

Kluczowa dla suwalskich Wigier okazała się przerwa w meczu. Wstrząs w szatni i rozmowa piłkarzy ze sztabem sprawiły, że w drugiej odsłonie oglądaliśmy kompletnie inny zespół. Już 6 minut po rozpoczęciu gry wyrównującą bramkę zdobył wychowanek Adrian Piekarski. Biało-niebiescy nabrali „wiatru w żagle” i pełni determinacji ruszyli po kolejne trafienie. Chwilę później drugą żółtą kartkę obejrzał Hubert Sobol i Lech musiał radzić sobie w dziesiątkę. Siły liczebne się wyrównały i od tego czasu to Wigry miały zdecydowanie więcej z gry. Doskonałą sytuację stworzył sobie Paweł Gierach, który po błędzie Nawrockiego wyszedł na czystą pozycję, ale minimalnie się pomylił. Szanse na trafienia mieli również Denis Gojko, Patryk Czułowski oraz Martin Dobrotka. Mimo wielu świetnych sytuacji, gospodarzom udało się dowieźć wynik do końca.

Lech II Poznań 1:1 (1:0) Wigry Suwałki 

Lech II: Krzysztof Bąkowski – Filip Borowski, Filip Nawrocki, Grzegorz Wojtkowiak, Krystian Palacz, Tymoteusz Klupś (76 Jakub Karbownik), Jakub Białczyk, Igor Ławrynowicz (57 Norbert Pacławski), Eryk Kryg, Ołeksandr Jacenko (76 Łukasz Szramowski), Hubert Sobol.

Wigry: Hieronim Zoch – Grzegorz Aftyka (69 Michał Ozga), Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Martin Dobrotka, Daniel Liszka, Paweł Gierach (88 Oskar Furst), Łukasz Bogusławski, Patryk Czułowski, Denis Gojko, Cezary Sauczek.

Bramki: 1:0 – Yatsenko 33, 1:1 – Piekarski 51.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media