OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Oldboje złej pogody się nie boją. Ruszyła IV edycja Ligi Oldbojów
20 września 2019, 10:34

Ostatnie dni lata nie rozpieściły uczestników naszej Ligi. Zawodnicy pomimo słabych warunków pogodowych zagrali cztery ciekawe spotkania.

Jesienna edycja Browar Pólnocny Oldboys League zainaugurowała zmagania tym razem na orliku przy ulicy Hamerszmita 11. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmiał w meczu pomiędzy drużynami Jaćwinga Suwałki i Krukówka. Z początku wyrównane spotkanie zmieniło się po bramce Mirosława Górskiego z Krukówka. Po tym trafieniu przewagę zyskali piłkarze trzeciej drużyny III edycji. Strzelec pierwszej bramki dołożył w tym spotkaniu jeszcze dwie bramki i Krukówek w pełni kontrolował ten mecz, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem Krukówka 4:1.

W „odświeżonym” składzie do meczu z Browarem Północnym przystąpił Auto Land. Szósta drużyna poprzedniej edycji szybko objęła prowadzenie po bramce Cezarego Butkiewicza i cofnęła się na własną połowę. Browar Północny szukał swojej szansy na gola ale bardzo dobre spotkanie rozgrywał bramkarz Auto Landu, który kilka razy ratował swój zespół przed stratą bramki. Skapitulował dopiero po strzale Donatasa Venceviciusa z rzutu karnego. Wynik spotkania w ostatnich sekundach meczu ustalił Przemysła Rykaczewski, który wykorzystał podanie Krzysztofa Kuleszy. Auto Wigry – Browar Północny 2:1.

W opadach rzęsistego deszczu mecz rozegrały drużyny Pomorzanki Sejny i Auto Wigier. Obie drużyny nie zraziły się do trudnych warunków i dzielnie walczyły o pierwsze punkty. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Wojciech Górski z Auto Wigier. Pomorzanka walczyła o wyrównanie, ale to rywale po bramce Krzysztofa Konobrockiego wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Wynik do końca nie uległ zmianie i Auto Wigry mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa.

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki zagrały pierwsza i ostatnia drużyna poprzedniej edycji. W pierwszych minutach tego meczu nie było widać różnicy w grze Juniorów z Augustowa i drużyny FUT. Oba zespoły stworzyły wyrównane widowisko. Obraz gry zmieniał bramka niezawodnego Mieczysława Jakimowicza – króla strzelców III edycji. Po strzelonej bramce częściej w polu karnym FUR gościli zawodnicy Juniorów z Augustowa. W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Na koniec spotkania Mieczysław Jakimowicz miał trzy trafienia a dwa dołożył Marek Dzieniszewski.

Nowa edycja to zmiany w składach drużyn. Z najciekawszych warto wspomnieć o przejściu Karola Śliwińskiego z Auto Landu do Oldbojów Pomorzanki Sejny, Roberta Szturgulewskiego z Auto Landu do Krukówka, Sławomira Bogdanowicza z Krukówka do FUT, Adama Gajewskiego z Oldbojów Pomorzanki Sejny do Auto Wigier, czy powrót Krzysztofa Kuleszy do Auto Landu.

Za tydzień mecze gramy już w piątki od godziny 17:20. Serdecznie zapraszamy kibiców.

II kolejka – 27.09.2019:

17:20 – 17:50 Auto Land – Auto Wigry

18:00 – 18:30 Krukówek – FUT

18:40 – 19:10 Oldboje Pomorzanka Sejny – Jaćwing Suwałki

19:20 – 19:50 Browar Północny Team – Juniorzy Augustów

 

Miejsce Mecze Nazwa drużyny Punkty Bramki
1 7 Juniorzy Augustów 3 5-0
2 7 Krukówek 3 4-1
3 7 Auto Wigry 3 2-0
4 7 Auto Land 3 2-1
5 7 Browar Północny Team 0 1-2
6 7 Pomorzanka Sejny 0 0-2
7 7 Jaćwing Suwałki 0 1-4
8 7 FUT 0 0-5
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media