OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Pierwsza porażka Wigier w tym roku
3 kwietnia 2022, 18:16

Podopieczni Grzegorza Mokrego odnieśli dziś pierwszą porażkę w rundzie wiosennej.

Pierwsze minuty to widoczna przewaga przyjezdnych. Już w 10. minucie Ruch wyszedł na prowadzenie. Janoszka dograł do Stępnia, a 24-latek pokonał Hieronima Zocha. Suwalczanie groźnie odpowiedzieli w 19. minucie. Sowiński wpadł w pole karne, rewelacyjnie przedryblował dwóch obrońców Ruchu, ale jego uderzenie zatrzymał golkiper gości. Blisko wyrównania było także dziesięć minut później. Strzał Mularczyka sparował Bielecki, po czym kapitalnie obronił jeszcze dobitkę Lewandowskiego i Gvozdenovicia. Mimo, że w końcówce pierwszej odsłony chorzowianie zamknęli się na własnej połowie, to defensywa podopiecznych Jarosława Skrobacza pracowała dziś bez zarzutu. 

Po zmianie stron na boisku nie działo się już tak dużo. Kluczowa okazała się 46. minuta. Zdobywca pierwszego gola – Piotr Stępień dograł do Tomasza Foszmańczyka, a doświadczony pomocnik oddał strzał, który po rykoszecie trafił do bramki Zocha. Przez następne 45 minut podłamany zespół biało-niebieskich szukał trafienia kontaktowego. Dobrze dysponowana obrona Ruchu czujnie odpierała ataki suwalczan i mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem przyjezdnych.

Wigry Suwałki 0:2 (0:1) Ruch Chorzów

Wigry: Zoch – Mularczyk, Gvozdenović (71 Prętnik), T. Lewandowski, Rudinilson, Michalski, Babiarz (65 Iwao), Łabojko, Sowiński (71 Żebrakowski), Rybicki (65 Caetano), M. Lewandowski (79 Gojko).

Bramki: 0:1 – Stępień 10, 0:2 – Foszmańczyk 46

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media