OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Piłkarska niedziela na Zarzeczu
28 sierpnia 2014, 11:16

Już w najbliższą niedzielę Suwalski Klub Sportowy „Wigry” obchodzi 67 rocznicę powstania klubu. Ostatniego dnia sierpnia na stadionie miejskim będzie czekać na kibiców duża dawka futbolu.

Wszystko zacznie się o 12:00, kiedy to rezerwy prowadzone przez Andrzeja Spure na bocznym boisku podejmą KS Śniadowo. Kibice nie będą mieli dużo czasu na odpoczynek, bowiem już o 15:30 na głównym boisku oldboje Wigier podejmą oldbojów Legii Warszawa. Dlaczego akurat Legii? Mija właśnie 35 lat od legendarnego meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym suwalczanie w ostatnich sekundach dogrywki przegrali 0:1 z wielką Legią. Był to najsłynniejszy mecz w historii klubu. Oglądało go wtedy aż 5.5 tysiąca widzów.

– Muszę zebrać graczy, którzy nie dadzą się zdominować, ani zabiegać dawnym legionistom, których zaprasza do Suwałk nasz dyrektor sportowy Jacek Zieliński – opowiada Andrzej Spura. – W Wigrach min. zagrają Mirosław Plaga, Zbigniew Kowalewski, Wawrzyniec Kropiwnicki, Grzegorz Judycki, Grażvydas Mikulenas, Donatas Vencevicius. Zaprosiłem Romualda Wiszniewskiego, Kamila Szarneckiego, Tomasza Giedrojcia, Adama Wyszyńskiego. Inni z zaproszonych kolegów są trenerami. Nie wiadomo, czy obowiązki pozwolą im na przyjazd do Suwałk.   

W barwach Legii będziemy mogli zobaczyć takich piłkarzy jak Cezary Kucharski, Radosław Michalski, Jerzy Podbrożny, Leszek Pisz, Maciej Śliwowski, Marcin Mięciel, Jacek Cyzio czy Zbigniew Mandziejewicz.

Wstęp na mecze czwartoligowców oraz oldbojów Wigier i Legii jest wolny. Po zakończeniu meczu oldbojów, który najprawdopodobniej potrwa 80 minut kibice opuszczą stadion.

Bramy znów otworzą się o 17:30. Wtedy na stadion będą mogli wejść posiadacze karnetów oraz biletów na mecz Wigier z Olimpią Grudziądz. Zapraszamy do jak najwcześniejszego przybycia na stadion, gdzie czekało będzie wiele atrakcji. Tuż przed meczem, który rozpocznie się o 19:47 odbędzie się  specjalne widowisko nawiązujące do historii suwalskich Wigier. W przeddzień czwartej rocznicy jego śmierci zostanie upamiętniony Grzegorz Wołągiewicz, prezes SKS Wigry i były prezydent Suwałk.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media