OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Piłkarze na odsłonięciu pomnika
16 września 2019, 14:20

Zawodnicy suwalskich Wigier w miniony weekend uczestniczyli w otwarciu wystawy w Muzeum Wigier „Z Wigrami w tytule” oraz w odsłonięciu pomnika Harcerskiego Batalionu „Wigry”.

Arkadiusz Najemski, Christian Suski, Jakub Świątek i Bartosz Olszewski w sobotę 14. września wzięli udział w otwarciu wystawy „Z Wigrami w tytule” w muzeum Wigier w Starym Folwarku. Na wystawie zostały pokazane przedmioty i instytucje, które mają w swojej nazwie słowo „Wigry”. Przed otwarciem wystawy zostały wygłoszone dwa wykłady Dariusza Morsztyna „Harcerskie obozy instruktorskie nad Wigrami 1926-1939” i Tomasza Miłko „Batalion Harcerski Wigry 1939-1945”. Na uroczystość przybyli mieszkańcy wsi wigierskich, harcerze z ZHR i ZHP, zawodnicy z Klubu Sportowego „Wigry”, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także turyści.

Po otwarciu wystawy zgromadzenie udali się do miejsca, gdzie w okresie międzywojennym odbywały się letnie harcerskie obozy instruktorskie Warszawskiej Chorągwi. W miejscu dawnych obozów w lesie w sąsiedztwie wsi Cimochowizna nad Zatoką Hańczańską przy „Zielonym Szlaku” został odsłonięty pomnik Harcerskiego Batalionu „Wigry”. Pomnik został wykonany przez zakład kamieniarski Cezarego Górala, a sfinansowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Obelisk ma upamiętniać obecność harcerzy nad Zatoką Hańczańską. W okresie międzywojennym organizowane były tam obozy batalionu „Wigry”, który walczył w Powstaniu Warszawskim.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media