OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Piłkarze wznowili treningi – wigryTV.pl
24 czerwca 2009, 07:11

Piłkarze suwalskich Wigier wznowili treningi. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 25 zawodników, w tym kilku nowych. Przyjechali m.in. Nigeryjczyk i dwóch Białorusinów. Dwaj ostatni mają na koncie występy w ekstraklasie swojego kraju. Ostatnio grali w Bugu Wyszków. Natomiast 22-letni pomocnik Michael Sanni, występował w minionym sezonie w drugoligowym Jarocie Jarocin.- Lubię nowe wyzwania, dlatego przyjechałem do Suwałk i chcę do siebie przekonać trenera- powiedział Sanni. Dodał, że przygodę z europejskim futbolem zaczynał w Kosovie.Z drużyną trenowali też wczoraj dwaj Białorusini, obrońca Aram Abdulkader Abd al-Majid i pomocnik Ilja Nazdryn-Płatnickij, Patryk Rumiński, obrońca z Beskidu Skoczów, Kamil Szymczuk, pomocnik z Cresovii Siemiatycze oraz Rafał Sadowski z SMS-u Łódź. Młody pomocnik przyznaje , że słyszał o Suwałkach i Wigrach wiele dobrego. Wszystko za sprawą graczy biało- niebieskich, którzy występowali z nim w SMS-ie.- Koledzy mówili, że jest tutaj naprawdę fajny klimat dla piłki- powiedział Sadowski.Dziś na testy przyjadą kolejni kandydaci do gry w Wigrach. To Maciej Kesler i Przemysław Łapiński z Pogoni Łapy. Lada dzień pojawi się też Litwin Linas Savastas z FC Alytus. W planach jest jeszcze sprawdzenie kilku innych piłkarzy.- To nie są przypadkowi ludzie. Słyszałem o nich dobre opinie- mówi trener Zbigniew Kaczmarek.Z testowanych graczy zostaną tylko najlepsi. Trener chce sześciu piłkarzy. Finanse pozwolą jednak prawdopodobnie jedynie na czterech.Teraz o stratach. To przede wszystkim reprezentacyjni młodzieżowcy. Andrzej Niewulis trafił do Jagiellonii , a Maciej Makuszewski i Karol Drągowski do Wisły Płock. W litewskiej Vetrze Wilno zamierza kontynuować karierę Janusz Bucholc, a nowych klubów szukają Piotr Rybkiewicz i Łukasz Stasiak. W wyższej klasie chce spróbować swoich sił kapitan Tomasz Bajko. Za nowym klubem rozgląda się też bramkarz Przemysław Masłowski. Pierwszy sparing Wigier w najbliższą sobotę o 13.00. Suwalczanie zmierzą się w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem.Zobacz też materiały w WigryTV.pl

Piłkarze suwalskich Wigier wznowili treningi. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 25 zawodników, w tym kilku nowych. Przyjechali m.in. Nigeryjczyk i dwóch Białorusinów. Dwaj ostatni mają na koncie występy w ekstraklasie swojego kraju. Ostatnio grali w Bugu Wyszków. Natomiast 22-letni pomocnik Michael Sanni, występował w minionym sezonie w drugoligowym Jarocie Jarocin.
– Lubię nowe wyzwania, dlatego przyjechałem do Suwałk i chcę do siebie przekonać trenera- powiedział Sanni. Dodał, że przygodę z europejskim futbolem zaczynał w Kosovie.
Z drużyną trenowali też wczoraj dwaj Białorusini, obrońca Aram Abdulkader Abd al-Majid i pomocnik Ilja Nazdryn-Płatnickij, Patryk Rumiński, obrońca z Beskidu Skoczów, Kamil Szymczuk, pomocnik z Cresovii Siemiatycze oraz Rafał Sadowski z SMS-u Łódź. Młody pomocnik przyznaje , że słyszał o Suwałkach i Wigrach wiele dobrego. Wszystko za sprawą graczy biało- niebieskich, którzy występowali z nim w SMS-ie.
– Koledzy mówili, że jest tutaj naprawdę fajny klimat dla piłki- powiedział Sadowski.
Dziś na testy przyjadą kolejni kandydaci do gry w Wigrach. To Maciej Kesler i Przemysław Łapiński z Pogoni Łapy. Lada dzień pojawi się też Litwin Linas Savastas z FC Alytus. W planach jest jeszcze sprawdzenie kilku innych piłkarzy.
– To nie są przypadkowi ludzie. Słyszałem o nich dobre opinie- mówi trener Zbigniew Kaczmarek.Z testowanych graczy zostaną tylko najlepsi. Trener chce sześciu piłkarzy. Finanse pozwolą jednak prawdopodobnie jedynie na czterech.

Teraz o stratach. To przede wszystkim reprezentacyjni młodzieżowcy. Andrzej Niewulis trafił do Jagiellonii , a Maciej Makuszewski i Karol Drągowski do Wisły Płock. W litewskiej Vetrze Wilno zamierza kontynuować karierę Janusz Bucholc, a nowych klubów szukają Piotr Rybkiewicz i Łukasz Stasiak. W wyższej klasie chce spróbować swoich sił kapitan Tomasz Bajko. Za nowym klubem rozgląda się też bramkarz Przemysław Masłowski.
 
Pierwszy sparing Wigier w najbliższą sobotę o 13.00. Suwalczanie zmierzą się w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem.

Zobacz też materiały w WigryTV.pl

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media