OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Plan przygotowań piłkarzy Wigier
2 grudnia 2010, 12:58

Na własnych obiektach będą przygotowywać się do wiosennej rundy II ligi piłkarze suwalskich Wigier. Drużyna nie pojedzie na obóz zimowy, bo klubu na to aktualnie nie stać. Jest jeszcze za wcześnie na podanie nazwisk piłkarzy, którzy opuszczą klub w przerwie zimowej. Wiadomo natomiast, że suwalczanie chcą pozyskać napastnika oraz lewego i środkowego pomocnika. Piłkarze spotkają się na pierwszym treningu 10 stycznia. W planach mają udział w zaplanowanym na 22 stycznia halowym turnieju w Sokółce, gdzie wystąpią także miejscowy Sokół, Ruch Wysokie Mazowieckie i Dąb Dąbrowa Białostocka.Klub ustala jeszcze plan zimowych sparingów. Na liście, na której jest ciągle kilka znaków zapytania, są drużyny z regionu: Mazur Ełk, Olimpia Zambrów, Sparta Augustów, ŁKS Łomża i Warmia Grajewo, a także Mazur Karczew, kluby litewskie, w tym wicemistrz tego kraju Suduva Mariampol oraz rywal z polskiej ekstraklasy. Możliwe, że będzie to Polonia Warszawa, która ma przyjechać na obóz zimowy do oddalonego od Suwałk o kilkadziesiąt kilometrów litewskiego Mariampola.Wigry chcą mieć bardzo różnorodnych rywali, by sprawdzić przed rundą wiosenną kilka wariantów gry.- Mamy gotowy plan ruchów transferowych do naszego klubu- mówi Dariusz Mazur, dyrektor Wigier. Dodaje jednak, że są one uzleżnione od sytuacji finansowej. Klub czeka na decyzje w sprawie przyszłość kilku swoich graczy, którzy mają propozycje z wyższych lig. Chyba najbliżej odejścia z Wigier jest aktualnie Rosjanin Andriej Usachev, któremu uważnie przygląda się Zagłębie Lubin. Zainteresowanie klubów ekstraklasy wzbudza także grający ofensywnie Sebastian Radzio, jednak zdaniem trenera suwalczan Marka Witkowskiego, lepszym wariantem dla samego zawodnika będzie teraz pozostanie w Wigrach. Szkoleniowca martwi przedłużająca się absencja kontuzjowanego Daniela Ołowniuka. Napastnik Wigier przeszedł właśnie operację i czeka go długa rehabilitacja. Do futbolu wróci prawdopodobnie dopiero latem.Kibice Wigier będą mogli zobaczyć swoich piłkarzy w akcji jeszcze w tym roku. Suwalczanie wezmą bowiem udział w zaplanowanym na 18grudnia Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej imienia Tomka Godlewskiego, który odbędzie się w suwalskiej hali OSiR.

Na własnych obiektach będą przygotowywać się do wiosennej rundy II ligi piłkarze suwalskich Wigier. Drużyna nie pojedzie na obóz zimowy, bo klubu na to aktualnie nie stać. Jest jeszcze za wcześnie na podanie nazwisk piłkarzy, którzy opuszczą klub w przerwie zimowej. Wiadomo natomiast, że suwalczanie chcą pozyskać napastnika oraz lewego i środkowego pomocnika.

Piłkarze spotkają się na pierwszym treningu 10 stycznia. W planach mają udział w zaplanowanym na 22 stycznia halowym turnieju w Sokółce, gdzie wystąpią także miejscowy Sokół, Ruch Wysokie Mazowieckie i Dąb Dąbrowa Białostocka.

Klub ustala jeszcze plan zimowych sparingów. Na liście, na której jest ciągle kilka znaków zapytania, są drużyny z regionu: Mazur Ełk, Olimpia Zambrów, Sparta Augustów, ŁKS Łomża i Warmia Grajewo, a także Mazur Karczew, kluby litewskie, w tym wicemistrz tego kraju Suduva Mariampol oraz rywal z polskiej ekstraklasy. Możliwe, że będzie to Polonia Warszawa, która ma przyjechać na obóz zimowy do oddalonego od Suwałk o kilkadziesiąt kilometrów litewskiego Mariampola.

Wigry chcą mieć bardzo różnorodnych rywali, by sprawdzić przed rundą wiosenną kilka wariantów gry.

– Mamy gotowy plan ruchów transferowych do naszego klubu- mówi Dariusz Mazur, dyrektor Wigier. Dodaje jednak, że są one uzleżnione od sytuacji finansowej. Klub czeka na decyzje w sprawie przyszłość kilku swoich graczy, którzy mają propozycje z wyższych lig. Chyba najbliżej odejścia z Wigier jest aktualnie Rosjanin Andriej Usachev, któremu uważnie przygląda się Zagłębie Lubin. Zainteresowanie klubów ekstraklasy wzbudza także grający ofensywnie Sebastian Radzio, jednak zdaniem trenera suwalczan Marka Witkowskiego, lepszym wariantem dla samego zawodnika będzie teraz pozostanie w Wigrach. Szkoleniowca martwi przedłużająca się absencja kontuzjowanego Daniela Ołowniuka. Napastnik Wigier przeszedł właśnie operację i czeka go długa rehabilitacja. Do futbolu wróci prawdopodobnie dopiero latem.

Kibice Wigier będą mogli zobaczyć swoich piłkarzy w akcji jeszcze w tym roku. Suwalczanie wezmą bowiem udział w zaplanowanym na 18grudnia Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej imienia Tomka Godlewskiego, który odbędzie się w suwalskiej hali OSiR.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media