Podsumowanie 12. kolejki
15 października 2012, 18:53

W 12.Kolejce II ligi wschodniej padło 25 goli, 3 razy wygrywali gospodarze, 3 razy goście i padły 3 remisy.

Puszcza nie zwalnia tempa, tym razem piłkarze z Niepołomic wygrali w Krakowie z drużyną Marka Motyki. Goście dzięki bramce w ostatniej minucie meczu wskoczyli na miejsce lidera (lepszy bilans bramkowy niż Wisła). Puławianie również są ciągle w formie,  bramkę na wagę 3 punktów w meczu z Concordią zdobył były piłkarz Termalicy Bruk-Bet Nieciecza Szymon Martuś. Zawodnicy trenera Jacka Magnuszewskiego podobnie jak piłkarze z Stalowej Woli  są jednymi którzy jeszcze nie przegrali meczu na wyjeździe. Najdramatyczniejsze spotkanie kolejki odbyło się w Płocku, gdzie miejscowi podejmowali drużynę Pogoni Siedlce. Zespół gości do 84 minuty prowadził 0:2, jednak w przeciągu 6 minut roztrwonił przewagę. Podobnie było w Tarnobrzegu gdzie gospodarze również gonili wynik. Drużyna z Lublina 2 razy obejmowała prowadzenie by ostatecznie przegrać spotkanie 4:2. Porażka dla zawodników Piotra Świerczewskiego oznacza, że wracają do strefy spadkowej.

Komplet wyników 12. kolejki:

Wigry Suwałki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki  2:1 (0:1)

Bramki: Maciej Kisiel 56, Tomasz Tuttas 69 – Adam Gmitrzuk 45

Wisła Płock – Pogoń Siedlce  2:2 (0:2)

Bramki: Łukasz Sekulski 84-k., Bartłomiej Sielewski 90 – Krystian Wójcik 42, Adam Czerkas 49-k.

Resovia Rzeszów – Stal Stalowa Wola  1:1 (0:0)
Bramki: Tomasz Ciećko 51 – Dawid Komada 90

Siarka Tarnobrzeg – Motor Lublin  4:2 (1:1)
Bramki: Wojciech Jakubiec 17, Mateusz Janiec 70, Adrian Gębalski 73, Jarosław Piątkowski 82 – Artur Węska 4, Damian Szpak 56

Garbarnia Kraków – Puszcza Niepołomice  1:3 (1:1)
Bramki: Marcin Siedlarz 28 – David Paul 13, Łukasz Nowak 63, Jarosław Lizak 90

Unia Tarnów – Olimpia Elbląg  0:1 (0:1)

Bramka: Oleg Ichim 26

Znicz Pruszków – Stal Rzeszów  1:1 (1:1)

Bramki: Maciej Machalski 38 – Andreja Prokić 23

Radomiak Radom – Pelikan Łowicz  2:0 (0:0)
Bramki: Leândro 78, 90

Concordia Elbląg – Wisła Puławy  0:1 (0:1)