Podsumowanie 12. kolejki II ligi grupy wschodniej
14 października 2013, 07:58

W 12 kolejce II ligi grupy wschodniej padło 21 bramek. Gospodarze wygrywali 5 razy, goście 3 razy i odnotowano 1 remis.

Już w najbliższej kolejce Biało-niebiescy zmierzą się na własnym stadionie z drużyną Pelikana Łowicz i będzie to prawdziwy sprawdzian możliwości zawodników trenera Donatasa Vencevičiusa. Piłkarze z Łowicza po raz kolejny potwierdzili zwyżkę formy (przyp. w 11 kolejce wygrana 0:5 z Garbarnią) wygrywając pewnie na własnym boisku z Motorem 4:1. Mimo, że spotkanie dla gospodarzy nie zaczęło się dobrze, bo już 2 minucie spotkania gola dla gości zdobył Ihor Mihałewśkyj to jednak drużyna Grzegorza Wesołowskiego jeszcze przed pierwszą połową wyszła na prowadzenie. Po przerwie dołożyła dwie kolejne bramki i odniosła efektowne zwycięstwo. To już trzecie kolejne zwycięstwo z rzędu drużyny Pelikana, na uwagę zasługuję również Mariusz Solecki który w drugim meczu z rzędu zdobył dwie bramki.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnotowali również piłkarze Świtu, którzy tym razem niespodziewanie wygrali w Elblągu z tamtejszą Olimpią. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 74 minucie Kamil Szczepański strzelając silnie po długim rogu z około 14 metrów (w doliczanym czasie meczu mógł zdobyć drugiego gola jednak jego strzał zatrzymał się na słupku). Zawodnicy z Elbląga kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Tomasza Lewandowskiego i Rafała Pietrewicza.

W ligowej tabeli na prowadzeniu Pogoń z 22 pkt. na koncie, przed Stalą 21 pkt. oraz Pelikanem 20 pkt.

Komplet wyników 12 kolejki:

11.10.2013

Wisła Puławy – Limanovia Limanowa  1:1 (1:0)
Bramki: Michał Budzyński 44 – Przemysław Kwiatkowski 79-sam.

12.10.2013

Garbarnia Kraków – Wigry Suwałki  1:0 (1:0)
Bramka: Sebastian Leszczak 28

Olimpia Elbląg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki  0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Szczepański 74

Znicz Pruszków – Stal Rzeszów  2:1 (0:1)
Bramki: Adrian Paluchowski 52-k., 81 – Piotr Prędota 19

Legionovia Legionowo – Concordia Elbląg  4:0 (2:0)
Bramki: Konrad Karaszewski 6, Paweł Tomczyk 10, 73, Sebastian Janusiński 85

Olimpia Zambrów – Pogoń Siedlce  1:2 (1:1)
Bramki: Kamil Zapolnik 38 – Adam Czerkas 36, Łukasz Zaniewski 82

Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg  0:1 (0:0)
Bramka: Marcin Truszkowski 75

13.10.2013

Stal Mielec – Radomiak Radom  1:0 (1:0)
Bramka: Sebastian Łętocha 44

Pelikan Łowicz – Motor Lublin  4:1 (2:1)
Bramki: Adrian Świątek 34, Mariusz Solecki 39, 64, Patryk Pomianowski 61 – Ihor Mihałewśkyj 2