Podsumowanie 18. kolejki
12 marca 2013, 12:27

W 18.Kolejce II ligi wschodniej rozegrano 5 meczów (4 spotkania zostały przełożone ze względu złych warunków atmosferycznych) w których padło 17 goli, 2 razy wygrywali gospodarze, 2 razy goście i odnotowano 1 remis.

Po raz kolejny sposób na pokonanie lidera znalazła drużyna z Łowicza (w rundzie jesiennej 2:0 dla Pelikana).Podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego już w 22 minucie wyszli na prowadzenie po efektownym golu Mariusza Soleckiego. Zawodnik Pelikana przerzucił piłkę na bramkarzem gospodarzy i ze spokojem strzelił do pustej bramki. Tuż przed przerwą drugiego gola celną główką dołożył Mykoła Dremluk. W 57 minucie na 0:3 podwyższył strzałem z dystansu Karol Kopeć i stało się jasne, że gospodarzom ciężko wywalczyć będzie choćby o punkt w tym meczu. Gola honorowego po rzucie karnym zdobył Sebastian Janik. Dzięki wygranej Pelikana, obie drużyny w ligowej tabeli dzieli już tylko 1 punkt. W pozostałych meczach warto odnotować efektowne zwycięstwa Pogoni i Znicza. Znacznie do wygranej przyczynili się strzelcy hattricków w obu ekipach Paschal Ekwueme oraz Arian Paluchowski.