Podsumowanie 3 kolejki
20 sierpnia 2012, 11:58

W 3 kolejce gospodarze bardzo surowo potraktowali drużyny gości, ponieważ tylko biało-niebieskim udało się wywieźć 3 punkty z boiska przeciwnika. Zdobyto 22 gole, w tym pięć raz wygrywali gospodarze, trzy razy padł remis i raz wygrała drużyna gości.

Radomiak Radom – Wisła Płock  3:1 (2:1)
Bramki: Piotr Prędota 25, Marcin Figiel 29, Piotr Kornacki 89 – Łukasz Sekulski 14

Radomiak inkasuje kolejne zwycięstwo tym razem podopieczni Armina Tomala odprawili z kwitkiem spadkowiczów z I ligi Wisłę Płock. Od niedzieli są oni samotnym liderem grupy wschodniej. Spotkanie jednak nie należało do najłatwiejszych, już na początku goście reprezentowali wysoki poziom. W 6 minucie strzał w poprzeczkę oddał Łukasz Sekaulski , chwilę później ten sam zawodnik zainicjował akcję po której padła pierwsza bramka meczu. Gospodarzy obudził dopiero rzut rożny i bramka Piotra Prędoty, chwilę później po akcji Byszewski Figiel był już 2:1. Gdy tuż przed przerwą  Rafał Zembrowski ukarany został drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartką stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Radomiu.

Unia Tarnów – Siarka Tarnobrzeg  2:0 (2:0)
Bramki: Paweł Węgrzyn 10, Łukasz Popiela 32

Stałe fragmenty to jedna z najważniejszych umiejętności piłkarskich. Wiedzą to piłkarze z Tarnowa, a już na pewno Łukasz Kazik który fantastycznie dogrywał piłkę swoim kolegom, dwukrotnie po rzucie wolnym i rożnym udało się pokonać golkipera gości Kamila Beszczyńskiego. W meczu beniaminków górą zawodnicy Unii.

Znicz Pruszków – Resovia Rzeszów  1:0 (1:0)
Bramka: Przemysław Sztybrych 20

Po bardzo wyrównanym meczu trzy punkty zostały w Pruszkowie, gola na wagę zwycięstwa strzałem głową zdobył Przemysław Sztybrych. Dzięki wygranej Znicz awansował na 3 miejsce w tabeli.

Concordia Elbląg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki  5:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Nadolny 37, 63, 72, Jakub Zejglic 84, Mateusz Bogdanowicz 90

Kolejna druzgodząca porażka Świtu. Tym razem tęgie lanie zawodnikom Tomasza Reginisa zaaplikowali zawodnicy z Elbląga. Hat – trickiem popisał się Łukasz Nadolny, który gdyby wykorzystał wszystkie dogodne sytuacje do zdobycia bramki  mógłby ich mieć dwa razy więcej. Pierwsza wygrana na pewno podbuduje pewność siebie drużyny beniaminka, który już za tydzień jedzie walczyć o punkty do Płocka.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce  3:2 (1:0)
Bramki: Konrad Nowak 44, 59, Marcin Nowak 73 (s) – Adrian Dziubiński 48 (k), 62

Bardzo ciekawy mecz odbył się w Puławach, gdzie Wisła podejmowała Pogoń Siedlce. Do 44 minuty było bardzo mało składnych akcji i niewiele wskazywało na to, że kibice zobaczą aż 5 bramek. Dał jednak o sobie znać najlepszy strzelec puławian Konrad Nowak, który kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Pogoń walczyła i bardzo się starła by wywieźć do Siedlec choćby 1 punkt, niestety niefortunna interwencja jednego z obrońców pozbawiła ich szans. Wisła awansowała na 2 miejsce w tabeli, natomiast goście zajmują 14 pozycję.

Pelikan Łowicz – Stal Stalowa Wola  1:1 (1:1)
Bramki: Krzysztof Brodecki 42 – Damian Łanucha 22

To co ciekawe w tym spotkaniu kibice zobaczyli w pierwszej połowie. Po szybkim kontrataku goście objeli prowadzenie, do wyrównania celną główką doprowadził po rzucie rożnym Krzysztof Brodecki. Podział punktów w Łowiczu jak najbardziej sprawiedliwy.

Stal Rzeszów – Motor Lublin  0:0

Po zwycięstwie w Niepołomicach w poprzedniej kolejce Stal podchodziła do tego spotkania w roli faworytów. Jednak konsekwentna i mądra gra gości oraz słaba skuteczność rzeszowian sprawiła że 1 punkt jedzie do Lublina. To już trzeci remis Motoru w tym sezonie i choć do rekordu biało-niebieskich jeszcze daleko to sezon jest długi…

Olimpia Elbląg – Puszcza Niepołomice  1:1 (0:0)
Bramki: Lubomir Lubenow 57 (k) – Paweł Strózik 52

Pierwsze punkty w lidze zdobyła Puszcza Niepołomice która jest kolejnym przeciwnikiem drużyny trenera Dontasa Vencevicius. Przy odrobinie szczęścia wyniki mógłby być jeszcze lepszy, Mateusz Cholewiak miał znakomitą sytuację na 2:0 jednak strzelił w poprzeczkę. Remis ze wskazaniem na drużynę gości.