Podsumowanie 7 kolejki
18 września 2012, 06:21

W 7. kolejce grupy wschodniej II ligi piłkarskiej padło 17 bramek. Gospodarze odnieśli 2 zwycięstwa, 4 wygrywały drużyny gości i padły 3 remisy. Zapraszamy na podsumowanie.

Radomiak Radom – Unia Tarnów  2:2 (2:1)
Bramki: Mateusz Radecki 5, Piotr Prędota 42 – Łukasz Kazik 10, Łukasz Popiela 77 (k)

Drużyna Unii nadal liderem rozgrywek. Tym razem tarnowianom udało wywalczyć się punkt z Radomiakiem. Ozdobą meczu była niewątpliwie bramka typu „stadiony świata” Łukasza Kazika. Zawodnik Unii w 10 minucie przymierzył fantastycznie z rzutu wolnego z około 30 metrów i nie dał najmniejszych szans na obronę dla golkipera gości.

Concordia Elbląg – Garbarnia Kraków  1:1 (1:0)
Bramki: Jakub Zejglic 29 (k) – Mateusz Broź 73 (k)

Zawodnicy trenera Marka Motyki po 2 zwycięstwach z rzędu zostali zatrzymani w Elblągu. Mecz dla drużyny z Krakowa od początku się nie układał. W 29 minucie po faulu Bartłomiej Piszczka (za to zagranie dostał drugą żółtą kartkę) na Łukaszu Nadolnym gospodarze uzyskali rzut karny. Pewnym egzekutorem okazała się Jakub Zejglic. Elblążanie choć grali z przewagą jednego zawodnika nie wykorzystali tego. Zemściło się to w 73 minucie, po rzucie rożnym gości piłkę ręką zagrał Szymon Sadowski. Sędzia po raz drugi zarządził jedenastkę, którą pewnie egzekwował Mateusz Broź dla którego był to już 5 gol w obecnych rozgrywkach.

Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg  1:0 (0:0)
Bramka: Konrad Nowak 71 (k)

Drużyna Siarki podtrzymuję passę meczów na wyjeździe bez zwycięstwa i bez dobytych bramek. Tym razem od tranobrzeżan lepsi okazali się zawodnicy trenera Jacka Magnuszewskiego. Dzięki zwycięstwu drużyna z Puław zrównała się punktami z liderem.

Pelikan Łowicz – Resovia Rzeszów  0:1 (0:1)
Bramka: Bartłomiej Makowski 14

Pierwsza porażka Pelikana w nowym sezonie. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Bartłomiej Makowski który przed sezonem został zakontraktowany przez Rzeszowian.

Stal Rzeszów – Wisła Płock  1:2 (1:1)
Bramki: Daniel Koczon 25 – Łukasz Sekulski 45, Bartłomiej Sielewski 89 (k)

Po bardzo zaciętym i ostrym meczu (9 żółtych kartek i 3 czerwone) w Rzeszowie, lepsza okazał się drużyna z Płocka. Drużyna Stali po bardzo dobrym początku sezonu teraz ma wyraźny spadek formy (jest to już 3 porażka z rzędu). Najlepszą okazję na odbudowanie morale swoich i kibiców zawodnicy trenera Ryszarda Kuźmy będą mieli już w środę kiedy to w derbowym pojedynku zmierzą się z Resovią.

Olimpia Elbląg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki  0:1 (0:0)
Bramka: Michał Strzałkowski 82

Świt wygrywa drugi mecz z rzędu i odbija się od dna. Tym razem zawodnicy z Nowego Dworu pokonali niespodziewanie spadkowicza z I ligi. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Michał Strzałkowski.

Puszcza Niepołomice – Pogoń Siedlce  2:1 (1:1)
Bramki: Łukasz Nowak 44, Tomasz Księżyc 60 – Rafał Augustyniak 3

Po efektownych zwycięstwach nad Stalą Stalową Wolą i Motorem Lublin, piłkarze z Niepołomic wygrali kolejny mecz. Dzięki tej wygranej zawodnicy trenera Dariusza Wójtowicza tracą już tylko 1 punkt do lidera.

Motor Lublin – Stal Stalowa Wola  0:2 (0:1)
Bramki: Wojciech Fabianowski 2, Mateusz Kantor 28

Nawet Piotr Świerczewski (który pełni rolę trenera drużyny od 12 września) nie pomógł zawodnikom z Lublina, czarna seria nadal trwa. Goście objęli prowadzenie już w pierwszych sekundach meczu. Skrzydłem przedarł się Artur Cebula i zagrał piłkę wzdłuż bramki, do której dopadł Wojciech Fabianowski i wepchnął bez problemu do siatki. Po 28 minutach było już 2:0 fenomenalnym strzałem zza pola karnego popisał się Mateusz Kantor. Gospodarze to jedyna drużyna która jeszcze nie odniosła zwycięstwa w tym sezonie. Szansa by się przełamać będzie w środę kiedy to lublinianie zagrają w Siedlcach z tamtejszą Pogonią.

autor artykułu: Sebastian Sadowski