OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Podsumowanie letniego okienka transferowego
3 września 2021, 16:51

W minioną środę zakończyło się letnie okienko transferowe. Czas na małe podsumowanie tego, co w tym czasie działo się w szeregach biało-niebieskich!

Tuż po zakończeniu ubiegłego sezonu suwalskie Wigry zakontraktowały doświadczonego stopera – Tomasza Lewandowskiego. 32-letni obrońca związał się z klubem dwuletnią umową. Kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił struktury defensywy suwalczan jest Piotr Pierzchała. 22-latek pochodzący z Kielc został wypożyczony z miejscowej Korony na okres jednego roku.

Tydzień później do Suwałk przeniósł się młodziutki pomocnik – Mikołaj Randak. Tego samego dnia Wigry ogłosiły również wypożyczenie drugiego młodzieżowca – Kacpra Zaborskiego. Kolejnym piłkarzem, który podczas letniego okienka trafił na Suwalszczyznę jest João Augusto Fortunato Mariano. Znany z występów w zaprzyjaźnionej Olimpii Grudziądz napastnik związał się z Wigrami roczną umową. W ostatnich dniach lipca biało-niebiescy zakontraktowali dwóch obrońców – Kacpra Gruszczyńskiego oraz Bartosza Prętnika.

Drugim po João Augusto obcokrajowcem, który dołączył do Wigier jest Kosei Iwao. 24-letni Japończyk podpisał przy #Z26 roczny kontrakt. Mimo, że liga ruszyła 2. sierpnia, suwalczanie wciąż szukali wzmocnień. Przed meczem z Sokołem Ostróda do Suwałk przeprowadził się Mikołaj Łabojko z Arki Gdynia. Dużym echem odbiła się również wieść o powrocie Mariusza Rybickiego. Doświadczony skrzydłowy występował w Wigrach w sezonie 2017/2018. W ostatnich dniach okienka do zespołu dołączył holenderski obrońca Fahd Aktaou, a także Krystian Ogrodowski z Wisły Płock. Ostatnim ruchem transferowym suwalskich Wigier okazało się zakontraktowanie Kacpra Michalskiego, który w tym sezonie rozegrał już dwa spotkania w ekstraklasowym Górniku Zabrze

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media