Porażka w pierwszym sparingu
2 lipca 2012, 09:42

W swoim pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do nowego sezonu II ligi piłkarze suwalskich Wigier przegrali z Bałtiką Kaliningrad 0:4 (0:0).

Spotkanie odbyło się w litewskim Mariampolu. W barwach Wigier wystąpił kolejny testowany zawodnik, litewski obrońca, 32 letni Audrius Veikutis.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Zespoły stworzyły po dwie groźne sytuacje. W drugiej, gdy trener suwalczan Donatas Vencevicius przemeblował skład, dominował już zespół z Rosji. Efektem były aż cztery gole.

-Rosjanie są na innym etapie przygotowań, a w ich zespole połowa graczy ma doświadczenie z najwyższej ligi rosyjskiej- mówi Dariusz Mazur, prezes Wigier. Dodaje, że roczny budżet Bałtiki wynosi prawie 30 mln zł.

Trenerzy Wigier podziękowali już trzem testowanym piłkarzom: Jakubowi Stachurze (Orlęta Kielce), Kamilowi Wojciechowskiemu (Cartusia Katuzy) i Dawidowi Głowackiemu ( Hetman Białystok). Pozostali dostaną szansę, by przekonać do siebie szkoleniowców w następnym sparingach.

W środę (4 lipca) o 12.30 Wigry zmierzą się w Węgorzewie z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn, a w piątek (6 lipca) o 19.47 podejmą w Suwałkach występujący w ekstraklasie Widzew Łódź.

Wigry Suwałki- Bałtika Kaliningrad 0:4 (0:0)

Wigry: Karol Salik,Damian Sobolewski,Łukasz Sołowiej, Audrius Veikutis, Adrian Karankiewicz, Krystian Słowicki, Paweł Grudziński, Mariusz Łapiński, Karol Janik, Maciej Kisiel, Tomasz Tuttas. Po przerwie grali także: Mateusz Grabowski,Jakub Cesarek, Rafał Bujnowski, Adam Pomian, Patryk Gondek i Paweł Omilianowicz.