Porażka Wigier w Limanowej
17 marca 2014, 08:25

Niestety biało-niebiescy wyprawy do dalekiej Limanowej nie będą wspominali dobrze. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych suwalczanie przegrali 0:2 z miejscową Limanovią.

Od pierwszych minut było widać, że będzie to mecz walki, a o zwyciestwie zadecydować może przypadkowa bramka strelona przez jeden z zespołów. Lał desz i wiał bardzo silny wiatr. Pierwsze piętnaście minut Wigry zagrały agresywnie, czego efektem było kilka, oddanych przez biało-niebieskich strzałów. Najpierw próbował Mackiewicz, później Bogusz, ale ich uderzenia albo mijały bramkę gospodarzy, albo bronił je Sotnicki. Parę razy uderzała też grająca w pierwszej połowie z wiatrem Limanovia.

Wigry więcej utrzymywały się przy piłce, ale akcje suwalczan kończyły się głównie na wrzutkach z prawej lub lewej strony boiska. Wielkie szczęście przytrafiło się gospodarzom w 59 minucie. Po rzucie różnym i wybiciu piłki przez obrońców, bez dłuższego zastanowienia z 30 metrów uderzył Skiba. Wydawało się, że strzał leci wysoko nad bramką, ale w decydującym momencie piłka zmieniła kierunek trafiając w poprzeczkę, a następnia odbiła się za linią bramkową. Futbolówkę dobił jeszcze Pyciak, ale bramka zostałą uznana uderzającemu Skibie.

Podopieczni Donatasa Venceviciusa próbowali odrobić wynik. Po licznych dośrodkowaniach dobrą sytuację z około siedmiu metrów zmarnował Piotr Karłowicz. Napastnik Wigier był jednak w trudnej sytuacji, bo znajdował się tyłem do bramki. W 82 minucie Wigrom ewidentnie należał się rzut karny. Piłkarz Limanovii poślizgnął się w polu karnym i na piątym metrze dotknął piłkę dwoma rękami. Sędzia, w sytuacji której Wigry przed tą kolejką traciły punkt do Siarki, dziwnym trafem był akurat z Tarnobrzega i niestety nie dopatrzył się jedenastki. W 88 minucie, kiedy biało-niebiescy praktycznie całym zespołem byli na połowie przeciwnika, Limanovia wyprowadziła kontrę, która przyniosła drugą, zwycięską bramkę.

Limanovia Limanowa 2:0 (0:0) Wigry Suwałki

Bramki: 59′ Skiba, 88′ Kmiecik

Limanovia: Sotnicki – Majcher, Kulewicz, Garzeł, Niechciał, Pyciak (81′ Komorek), Czajka, Pietras, Serafin (57′ Piwowarczyk), Skiba, Pietrzak (80′ Kmiecik)

Wigry: Salik – Żebrowski (88′ Kamiński), Wenger, Porębski, Bogusz, Radzio (62′ Romachów), Atanacković, Jeriomenko (63′ Michałowski), Mackiewicz, Luksys (67′ Karłowicz), Tuttas.

Żółta kartka: Jeriomenko