Porażka z Pogonią w doliczonym czasie gry
24 kwietnia 2022, 14:52

W sobotnim meczu 29. kolejki eWINNER 2. Ligi biało-niebiescy przegrali z Pogonią Siedlce 3:2. Obie bramki zdobył Michał Żebrakowski.

Spotkanie na dobre się jeszcze nie rozpoczęło, a Wigry już mogły prowadzić. W czwartej minucie kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Żebrakowski, ale Mularczyk pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 23. minucie bliski szczęścia, a zarazem bramki „stadiony świata” był Mikołaj Łabojko, ale jego uderzenie z ponad trzydziestu metrów wybronił Maksym Wadach. Kolejną groźną akcje suwalczanie przeprowadzili 15 minut później. Uderzał Caetano, dobijał Patryk Mularczyk, ale obie próby skutecznie wybroniła defensywa gospodarzy. Mimo, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, to biało-niebiescy stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji.

Po zmianie stron, przeważać zaczęli jednak siedlczanie. W 55. minucie przepięknym wolejem popisał się doświadczony Wojciech Trochim, dając prowadzenie Pogoni. Dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Górski. Trener Grzegorz Mokry nie czekał ani chwili dłużej i w 68. minucie wprowadził do gry dwóch ofensywnych zawodników – Denisa Gojko i Kosei Iwao. Chwilę po podwójnej zmianie, biało-niebiescy zmniejszyli stratę. Indywidualną akcję na gola zamienił Michał Żebrakowski. Po bramce kontaktowej, suwalczanie uwierzyli w to, że mogą jeszcze odwrócić losy spotkania. Dziesięć minut później Żebrakowski ponownie pokonał golkipera z Siedlec. Kosei Iwao dograł do Denisa Gojko, a skrzydłowy miękkim dośrodkowaniem wyręczył napastnika biało-niebieskich. Wszystko wskazywało na to, że spotkanie 29. kolejki eWINNER 2. Ligi zakończy się podziałem punktów, ale tak się jednak nie stało. W doliczonym czasie gry gospodarze wyprowadzili zabójczy kontratak, po którym bramkę zdobył brazylijczyk Marcinho. Pogoń zgarnęła pełną pulę, a suwalczanie musieli pogodzić się z drugą porażką w tym sezonie.

Pogoń Siedlce 3:2 (0:0) Wigry Suwałki

Wigry Suwałki: Zoch – Michalski (72 Brito), Bogusławski (68 Gojko), Lewandowski, Rudinilson, Prętnik, Caetano (61 Sowiński), Łabojko, Babiarz, Mularczyk (68 Iwao), Żebrakowski

Bramki: 1:0 – Trochim 55, 2:0 – Górski 65, 2:1 – Żebrakowski 71, 2:2 – Żebrakowski 81, 3:2 – Marcinho 90+1