Porażka z wiceliderem rozgrywek
31 marca 2021, 21:25

W zaległym meczu 16. kolejki eWinner II ligi podopieczni Dawida Szulczka ulegli drużynie Górnika Polkowice 0:1. Jedyną bramkę w 33. minucie zdobył Mariusz Szuszkiewicz.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowych partiach boiska. Mecz należał do wyrównanych, a oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu groźnych sytuacji. Na pierwszą dobrą okazję suwalczanie musieli czekać 30. minut. Rzut wolny, Bartłomiej Babiarz posłał płaskie podanie w stronę Kamila Adamka, któremu zabrakło bardzo niewiele, aby wyprowadzić Wigry na prowadzenie. Co nie udało się gospodarzom, udało się przyjezdnym zaledwie 3 minuty później. Zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystał Mariusz Szuszkiewicz, który strzałem z kilku metrów pokonał Hieronima Zocha.

W drugiej połowie podopieczni Dawida Szulczka ruszyli do odrabiania strat. Świetną okazję na wyrównanie tuż po przerwie miał Kacper Wełniak, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Kilka minut później na bramkę Malca huknął Wojciech Kamiński, ale minimalnie się pomylił. Groźnych sytuacji Wigrom w drugiej połowie nie brakowało. W 78. minucie bliski trafienia był Karankiewicz, którego strzał trafił w boczną siatkę bramki golkipera przyjezdnych. W samej końcówce spotkania w polu karnym Górnika pojawił się nawet sam Hieronim Zoch, ale przy dwóch stałych fragmentach czujnie zachowali się defensorzy polkowiczan. Goście utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka i po meczu mogli cieszyć się z powrotu na miejsce lidera rozgrywek.

Wigry Suwałki 0:1 (0:0) Górnik Polkowice

Wigry: Zoch – Dobrotka, Piekarski, Grzelak (84 Żebrakowski), Karankiewicz, Czułowski (66 Mularczyk), Gojko (66 Sauczek), Kamiński, Babiarz, Wełniak (66 Orzechowski), Adamek.

Bramki: 0:1 – Szuszkiewicz 33.