OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Porywająca gra Wigierek
18 grudnia 2015, 21:56

Za nami pierwszy dzień XVI Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej imienia Tomka Godlewskiego. Ośmiolatkowie z AP Wigry Suwałki zajęli drugie miejsce.

Za nami prolog XVI Mikołajkowego Turnieju im. Tomka Godlewskiego. Rywalizacja ośmiolatków z Polski, Litwy i Łotwy dostarczyła wielu emocji. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, którzy w silnej stawce zajęli drugie miejsce. Przegrali jedynie z mistrzem Lechem Poznań.

AP Wigry Suwałki rozgromiła 6:0 Suduvę Mariampol, zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok i 2:2 z Lechem Poznań. W ćwierćfinale pokonała Polonię Warszawa 4:2. W walce o finał suwalczanie wygrali 3:2 z Lechią Gdańsk, a w finale ulegli 2:7 Lechowi Poznań.

Małych piłkarzy zagrzewali do boju rodzice i opiekunowie, a także świetnie dopingujący uczniowie II LO , szkół podstawowych z Suwałk i Raczek oraz przedszkolacy z „Zielonego Zakątka”. Przez dużą część turnieju trybuny były wypełnione prawie do ostatniego miejsca, co w przypadku rywalizacji młodych piłkarzy zdarza się bardzo rzadko.

A w sobotę od 14.00 w hali OSiR już ten właściwy Mikołajkowy Turniej im. Tomka Godlewskiego w niesamowicie mocnej obsadzie. Zagrają Osasuna Pampeluna, Drużyna Jerzego Engela – reprezentacja Polski na Mundial 2002, Reprezentacja Artystów Polskich, Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Plażowej, Reprezentacja Litwy, Reprezentacja Łotwy, Drużyna Prezydenta Suwałk i Wigry Suwałki.

AP Wigry Suwałki: Igor Waluś, Mateusz Aleksandrowicz, Szymon Turowicz, Jacob Suprun, Wiktor Kowalewski, Marek Jaworowski, Beniamin Przełomski, Dawid Górski, Jakub Bryk, Gabriel Puza, Mateusz Sobolewski, Alex Bobrowski. Trener Dariusz Szmajda.

Najlepszy zawodnik turnieju : Adrian Dziamski
Najlepszy strzelec turnieju : Jakub Jaroszuk
Najlepszy bramkarz turnieju : Jeremi Gohr

Najlepszy zawodnik drużyny :
POLONIA WARSZAWA- Szymon Podzia
WISŁA KRAKÓW- Antoni Broniszewski
LECHIA GDAŃSK- Alan Wiśniewski
JDFS ,, ALBERTS” RYGA- Kristers Biscuhis
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK- Maciej Kuczyński
LECH POZNAŃ- Kacper Gabryszak
AP WIGRY SUWAŁKI- Jacob Suprun
SUDUVA MARIAMPOL- Nojus Vaickelionis

 

Szczegółowe wyniki są tutaj

A tutaj fotogaleria !

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media