Pożegnanie jesieni w dobrym stylu
8 listopada 2014, 18:03

Wigry w swoim ostatnim spotkaniu w rundzie jesiennej na własnym boisku pokonały 2:1 Chojniczankę Chojnice. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Bartosz Biel i Sebastian Radzio.

Suwalczanie na prowadzenie wyszli już w 9 minucie kiedy to Bartosz Biel, po zamieszaniu w polu karnym, mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Piłkarze Chojniczanki wyrównali 11 minut później. Z rzutu wolnego dośrodkował Przemysław Pietruszka, a Marek Gancarczyk głową skierował piłkę do siatki. Po stracie bramki biało-niebiescy nieco spuścili z tonu i to goście przejęli inicjatywę.

Druga połowa to już zupełnie odmienione Wigry, Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka praktycznie nie schodzili z połowy rywala. Swoje sytuacje mieli Bartosz Biel i Karol Mackiewicz, ale biało-niebiescy zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 80 minucie. Dośrodkowanie Biela wykorzystał Radzio, który strzałem głową zapewnił Wigrom trzy punkty. Trzy minuty przed końcem spotkania strzelec drugiej bramki dla biało-niebieskich ukarany został jeszcze czerwoną kartką za kopnięcie przeciwnika.

Suwalczanie po sobotnich meczach I ligi awansowali na 9. miejsce w ligowej tabeli.

Wigry Suwałki 2:1 (1:1) Chojniczanka Chojnice

Bramki: 9′ Biel, 80′ Radzio – 20′ Gancarczyk.

Wigry: Salik – Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz (23′ Wichtowski), Widejko, Mackiewicz (87′ Lauryn), Rafalskis, Kopczyński, Biel, Radzio, Sernas (46′ Tarnowski)

Chojniczanka: Misztal – Pietruszka, Mikołajczak, Czerwiński, Siemaszko (86′ Radler), Feciuch (65′ Iwanicki), Markowski, Gancarczyk (78′ Lisowski), Zawistowski, Kieruzel, Chyła.

Żółte kartki: Rafalskis, Salik, Biel – Feciuch, Chyła.

Czerwona kartka: 85′ Radzio.

Widzów: 1700.