OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Przed meczem ze Stalą
2 sierpnia 2019, 11:06

Dziś wieczorem Biało-Niebiescy zmierzą się w Mielcu ze Stalą. Co słychać u naszego najbliższego rywala?

Dwukrotny Mistrz Polski w poprzednim sezonie do samego końca walczył o awans do Ekstraklasy. Ostatecznie skończyło się na trzecim miejscu, jednak w tym sezonie mielczanie ponownie znajdują się w gronie kandydatów do awansu. Inauguracyjny mecz wypadł pomyślnie – Stal wygrała przed własną publicznością z Wartą Poznań 2:1 po trafieniach Krystiana Getingera i Josipa Šoljicia. Z kolei zespół z Suwałk zremisował 1:1 z Chojniczanką Chojnice po trafieniu Joela Huertasa. Jeśli chodzi o pojedynki bezpośrednie to ostatni mecz pomiędzy Wigrami i Stalą rozgrywany w Mielcu zakończył się bezbramkowym remisem.

W ostatnich dnia głośno było w środowisku piłkarskim o odejściu z Ekstraklasowej Wisły Płock trenera Leszka Ojrzyńskiego. Szkoleniowiec zrezygnował z pracy w klubie po dwóch kolejkach z powodu poważnych problemów osobistych. Głównym kandydatem na jego miejsce okazał się być były szkoleniowiec suwalskich Wigier, a obecnie trener Stali Mielec – Artur Skowronek. Kluby nie doszły jednak do porozumienia i we wtorek (30.07) PGE FKS Stal Mielec wydała oświadczenie w sprawie stanowiska pierwszego trenera informując, że Artur Skowronek nie skorzysta z możliwości przeniesienia do Wisły Płock i będzie kontynuował pracę przy Solskiego 1. Tym samym trener, który przed dwoma laty uzyskał z suwalskimi Wigrami najlepszy rezultat w historii klubu, zajmując na koniec sezonu szóste miejsce, ponownie poprowadzi zespół rywala w meczu przeciwko Biało-Niebieskim.

Mecz przeciwko Stali Mielec wyjątkowy będzie również dla obecnego trenera Wigier, Adama Fedoruka, który w swojej piłkarskiej karierze reprezentował barwy Stali przez osiem sezonów w latach 1985/86 – 1992/93. Jak przyznał jednak sam trener przed meczem, historia schodzi na dalszy plan – najważniejsze są kolejne punkty.

Pomiędzy pierwszą i drugą kolejką spotkań zarówno Stal jak i Wigry wzmocniły się piłkarzem z Ekstraklasy. Do Suwałk trafił 32-letni środkowy pomocnik Dawid Sołdecki, który w ostatnich trzech latach gry w Arce Gdynia, zdobył Puchar Polski i dwukrotnie SuperPuchar. Do drużyny z Mielca ściągnięty został z kolei Mateusz Mak. 27-letni pomocnik ostatnio bronił barw Piasta Gliwice, z którym wywalczył mistrzostwo Polski.

PGE Stal Mielec – Wigry Suwałki – 2 sierpnia godz. 19:39 (godzina meczu nawiązuje do data powstania klubu z Mielca, który w tym roku świętuje 80-lecie istnienia).

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media