Przegrana z Rosjanami
27 lutego 2016, 12:38

Wigry uległy rezerwom FK Krasnodar 1:2. Gola dla suwalczan zdobył Marko Brtan.

W ostatnim meczu kontrolnym podczas zgrupowania na Cyprze Wigry przegrały z trzecią drużyną południowej grupy trzeciej ligi rosyjskiej, drugim zespołem FK Krasnodar 1-2. Gola dla suwalczan zdobył Marko Brtan.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Wigier. Suwalczanie długo utrzymywali sie przy piłce i przeprowadzali oskrzydlające akcje. Prowadzenie zdobyli jednak po stałym fragmencie, a celnym strzałem przy samym słupku popisal sie Marko Brtan. Wigry mogły podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło prezycji.

Po przerwie młodzi Rosjanie rzucili się ataków. Efektem były dwa gole, które padły po indywidualnych błędach obrońców Wigier.

W niedzielę piłkarze wrócą do Suwałk. Od poniedziałku będą przygotowywać się na własnych obiektach do piątkowego meczu I ligi z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz rozpocznie się o 18.00 na stadionie miejskim przy ulicy Zarzecze w Suwałkach.

Wigry Suwałki 1:2 (1:0) FK Krasnodar 2

Bramki: 1:0 – Marko Brtan (35.)- 1:1 (62.), 1:2 (80.)

Wigry: Karol Salik (65 Hieronim Zoch) – Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz (75 Maciej Wichtowski) , Artur Bogusz, Bartosz Biel (68 Dawid Makaradze), Omar Santana (75 Marcin Tarnowski), Bartłomiej Kalinkowski (65 Aleksandar Atanackovć), Marko Brtan, Miłosz Kozak (75 Bartosz Widejko), Kamil Zapolnik (70 Kamil Adamek).