OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Przegrywamy w Olsztynie 0:1
21 czerwca 2020, 17:13

W meczu 27. kolejki Fortuna I Ligi przegrywamy w Olsztynie ze Stomilem 0:1.

Pierwsze w tym sezonie derby północno-wschodniej Polski w Suwałkach zakończyły się bezbramkowym remisem. W Olsztynie dla suwalskiej drużyny jeden punkt niestety już nie wystarcza i w każdym z ośmiu ostatnich spotkań Wigry muszą walczyć o pełną pule, aby myśleć o utrzymaniu na pierwszoligowych boiskach. Niestety po raz kolejny komplet punktów zdobyli rywale.

W pierwszej połowie statystyki pokazywały przewagę w posiadaniu piłki przez Wigry, jednak obraz gry nie do końca to przedstawiał. Podopieczni Donatasa Venceviciusa, który poprowadził w tym meczu Biało-Niebieskich, przeważali przez pierwsze dziesięć minut meczu. Szczególnie aktywni na skrzydle byli Denis Gojko i Grzegorz Aftyka, jednak do szczególnie groźnej sytuacji pod bramką rywala doprowadzić się nie udało. Szybko do głosu doszli gospodarze, którzy w 13. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się zawodnik Stomilu Sam Van Huffel, ale jego strzał zdołał wybronić Dominik Kąkolewski. Piłka znalazła się jednak pod nogami naszego byłego zawodnika, Janusza Bucholca, który nie miał żadnych problemów z dobiciem piłki i tym samym dał drużynie z Olsztyna prowadzenie. Gospodarze grali pewniej i szybko przerywali wszelkie zapędy Wigier pod bramkę Stomilu. Do przerwy niekorzystnego rezultatu nie udało się więc zmienić.

Druga połowa rozpoczęła się dobrego podania Michała Żebrakowskiego, który w przerwie zmienił Johana Oremo, do Joela Huertasa, który jednak minimalnie spudłował. Mecz w drugiej połowie był już bardziej wyrównany i Wigry stworzyły więcej okazji. Mogły jednak również stracić bramkę w 60. minucie spotkania, kiedy po zamieszaniu w polu karnym ostatecznie udało się wybić piłkę na rzut rożny Adrianowi Karankiewiczowi. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej w 76. minucie gry po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Arkadiusz Najemski. Wynik utrzymał się do końca i z trzech punktów cieszyli się piłkarze z Olsztyna.

Teraz mamy tydzień czasu na przygotowania do kolejnego meczu. W niedzielę 28.czerwca zmierzymy się w Suwałkach z GKS Bełchatów.

 

Stomil Olsztyn Wigry Suwałki 1-0

Bramka: 12′ – Janusz Bucholc

Stomil: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 6. Jonatan Straus, 23. Jurich Carolina (46, 4. Jakub Mosakowski) – 16. Koki Hinokio, 15. Jakub Tecław, 63. Wojciech Hajda, 24. Sam van Huffel (80, 31. Maciej Pałaszewski) – 10. Artur Siemaszko (64, 11. Mateusz Gancarczyk).

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 6. Grzegorz Aftyka, 25. Arkadiusz Najemski, 17. Martin Dobrotka, 21. Konrad Matuszewski – 90. Denis Gojko, 20. Mohamed Loua (78, 94. Patryk Czułowski), 44. Adrian Karankiewicz, 22. Joel Huertas (66, 77. Cezary Sauczek), 27. Robert Bartczak – 9. Johan Oremo (46, 10. Michał Żebrakowski).

żółte kartki: Carolina – Aftyka, Najemski, Karankiewicz.
czerwona kartka: Arkadiusz Najemski (77. minuta, Wigry, za drugą żółtą).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

 

Foto: Stomil Olsztyn

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media