OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Przegrywamy z Zagłębiem Sosnowiec
26 lipca 2020, 09:30

W ostatnim spotkaniu sezonu 2019/20 przegrywamy przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 0:2.

Niepewne utrzymania w Fortuna 1 Lidze Zagłębie przyjechało do Suwałk z celem zdobycia trzech punktów. Wigry, mimo iż pewne spadku, postawiły rywalom trudne warunki i długimi fragmentami przeważały na murawie. O ostatecznym wyniki zadecydowały jednak stałe fragmenty gry.

Suwalczanie na prowadzenie mogli wyjść już w 12. minucie gry za sprawą Cezarego Sauczka. Nasz zawodnik uderzył z ostrego konta po długim rogu, jednak piłka trafiła w słupek. Swoich szans na zdobycie bramki próbował ponownie Sauczek oraz Szymon Łapiński, a wśród rywali uaktywnił się wychowanek Wigier, Patryk Małecki. Do przerwy bramki jednak nie padły, choć w ostatniej minucie doskonałą okazję mieli goście. Sędzia dopatrzył się bowiem zagrania ręką jednego z naszych zawodników we własnym polu karnym i podyktował jedenastkę. Pierwszy strzał Szymona Pawłowskiego trafił w poprzeczkę, a przy dobitce skuteczną interwencją popisał Jan Balawejder i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a na prowadzenie goście wyszli po drugim rzucie karnym. W polu karnym Adrian Karankiewicz wskoczył na plecy rywala i sędzia postanowił odgwizdać jedenastkę. Tym razem do piłki podszedł były zawodnik Biało-Niebieskich Filip Karbowy, który precyzyjnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. Kolejny rzut karny po faulu na zawodniku gości został odgwizdany w doliczonym czasie gry. Tym razem do piłki podszedł Fabian Piasecki, który uderzając w środek bramki zdobył drugiego gola dla Zagłębia i ustalił końcowy wynik tego spotkania.

Ostatni mecz w Fortuna 1 Lidze zakończył się więc zwycięstwem gości 0:2. Teraz zawodnicy Wigier mają chwilę wolnego, by już wkrótce wrócić na murawę i rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu, już w II Lidze. Dziękujemy za cały sezon Kibicom, którzy byli z nami w tych dobrych i złych chwilach. Do zobaczenia już wkrótce!

 

Wigry Suwałki 0-2 Zagłębie Sosnowiec

Bramki: Filip Karbowy 65 (k), Fabian Piasecki 90 (k)

Wigry: 67. Jan Balawejder – 6. Grzegorz Aftyka (90, 15. Jakub Świątek), 8. Michał Ozga, 44. Adrian Karankiewicz, 2. Paweł Gierach – 90. Denis Gojko, 94. Patryk Czułowski, 27. Robert Bartczak, 23. Szymon Łapiński (66, 10. Michał Żebrakowski), 77. Cezary Sauczek (78, 21. Konrad Matuszewski) – 99. Kacper Wełniak.

Zagłębie: 13. Krystian Stępniowski – 16. Dawid Ryndak, 25. Piotr Polczak, 5. Kacper Łopata, 27. Rafał Grzelak – 9. Mateusz Szwed (46, 99. Fabian Piasecki), 17. Kacper Radkowski, 14. Filip Karbowy (75, 6. Bartłomiej Babiarz), 11. Patryk Mularczyk, 30. Patryk Małecki – 8. Szymon Pawłowski (84, 7. Tomasz Nawotka).

Żółta kartka: Adrian Karankiewicz.
Czerwona kartka: Patryk Mularczyk (88. minuta, Zagłębie, za brutalny faul).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media