Przy Bułgarskiej lepszy Lech
23 stycznia 2016, 14:23

Wigry przegrały w Poznaniu z Lechem 1:3. Gola dla suwalczan zdobył w 61 minucie Aleksandar Atanacković.

Spotkanie kontrolne z mistrzem Polski rozpoczęło się dla suwalczan fatalnie. Już w 6 minucie doszło do nieporozumienia w defensywie Wigier i Dariusz Formella wpakował piłkę do pustej bramki. Chociaż przewagę miał Lech, suwalczanie mogli przed przerwą wyrównać. W 44 minucie Miłosz Kozak zagrał wzdłuż bramki gospodarzy, ale dobrze ustawiony na drugim metrze Bartosz Biel strzelił nad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Lecha. W 51 minucie składną akcję gospodarzy wykończył strzałem do siatki Maciej Gajos. Dziesięć minut później padł gol kontaktowy. Ładnym strzałem zewnętrzną częścią stopy popisał się Aleksandar Atanacković. Lech dość szybko podwuższył prowadzenie.W 68 minucie Omar Santana sfaulował w polu karnym Wigier szarżującego Szymona Pawłowskiego, a podyktowany rzut karny zamienił na bramkę Tomasz Kędziora. Tuż przed końcem meczu rozmiary porażki mógł jeszcze zmniejszyć Kamil Adamek, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

W suwalskiej drużynie nie zagrali narzekający na naciągnięte mięście Kamil Zapolnik, Jakub Bartkowski i Adrian Karankiewicz.

Lech Poznań 3-1 Wigry Suwałki

Gole: Dariusz Formella 6, Maciej Gajos 51, Tomasz Kędziora 68 (k) – Aleksandar Atanacković 61

Lech Poznań: (I połowa) 36. Mateusz Lis – 21. Kebba Ceesay, 40. Tomasz Dejewski, 35. Marcin Kamiński, 5. Tamas Kadar – 18. Kamil Jóźwiak, 55. Abdul Aziz Tetteh, 17. Kacper Wojdak, 10. Darko Jevtić, 19. Marcin Wasielewski – 28. Dariusz Formella.
(II połowa) 36. Mateusz Lis – 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 26. Maciej Wilusz, 16. Robert Gumny – 11. Gergo Lovrencsics, 15. Dariusz Dudka, 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos, 8. Szymon Pawłowski – 20. Piotr Kurbiel.

Wigry Suwałki: 30. Hieronim Zoch – 3. Artur Bogusz (77, 15. Kamil Rozmus), 33. Tomasz Jarzębowski (46, 17. Kamil Lauryn), 19. Maciej Wichtowski, 22. Bartosz Widejko (46, 27. Mateusz Żebrowski) – 14. Bartosz Biel (46, 8. Aleksandar Atanacković), 18. Bartłomiej Kalinkowski (77, 10. Dawid Makaradze), 11. Omar Santana (73, 14. Bartosz Biel), 25. Damian Gąska (67, 20. Marcin Tarnowski), 9. Miłosz Kozak (67, 6. Dominic Szyszka) – 21. Vitalijs Zils (46, 28. Kamil Adamek).