OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Przygotowania drużyn młodzieżowych Wigier
13 lutego 2013, 09:47

Trwa zimowa przerwa w młodzieżowych rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Drużyny młodzieżowe Suwalskiego Klubu Sportowego „Wigry” wykorzystują ten czas trenując i przygotowując się do rundy wiosennej. Drużyna rezerw oraz juniorzy młodsi rozgrywają w tym czasie mecze sparingowe. Natomiast młodsze grupy uczestniczą w turniejach halowych. Poniżej przedstawiamy wyniki oraz relacje trenerów z ostatnich turniejów. Na uwagę zasługuje fakt, że powołania do kadry województwa podlaskiego otrzymało trzech zawodników naszego klubu z rocznika 2000: Krzysztof Sztukowski, Damian Stefanowski oraz Diego Kumiszcza:

Trampkarz rocznik 1999 trener Adam Ołowniuk:

Drużyna trampkarzy Wigier zajęła 8 miejsce w rozgrywanym w hali im. Arkadiusza Gołasia halowym turnieju piłki nożnej Narew Cup 2013 zorganizowanym dla chłopców z rocznika 1999. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Narew. W turnieju wystąpiło dwanaście drużyn podzielonych na trzy cztero – zespołowe grupy. Zwycięzcy awansowali bezpośrednio do grupy finałowej, w której grano także systemem każdy z każdym. Pozostałe drużyny rozgrywały baraże o wejście do finału. System ten umożliwiał więcej gry zespołom, które nie zajęły najlepszych miejsc w eliminacjach i dawał szanse na wygranie imprezy. W finale drużyna gospodarzy Narew Ostrołęka wygrała z zespołem KS Łomianki.

Skład drużyny: Piotr Bagiński (B), Michał Michałowski (B), Mateusz Przemielewski, Jakub Warakomski, Marcin Biłda, Mateusz Burzycki, Bogdan Jaczewski, Maciej Borkowski, Paweł Wasilewski, Adrian Jurewicz, Joshua Woźniak, Kacper Pieńkowski, Łukasz Szczerbowski, Krzysztof Anuszkiewicz

Młodzik rocznik 2000/2001 trener Szymon Andruczyk:

W niedzielę 9 lutego 2013 w Knyszynie odbył się Turniej Młodzików o Puchar Burmistrza Knyszyna. W turnieju brało udział 10 zespołów podzielonych na 2 grupy. Drużyna młodzików Wigry Suwałki rocznik 2000 zajęła 5 miejsce. Krzysztof Sztukowski z naszej drużyny został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju i razem z Damianem Stefanowskim oraz Diego Kumiszcza zostali powołani do kadry województwa Podlaskiego rocznika 2000.

Skład drużyny: Krzysztof Sztukowski, Mikołaj Sikorski, Wojciech Ciepłowski, Dawid Zubrzycki, Mateusz Grudkowski, Mateusz Bieńkowski, Diego Kumiszcza, Damian Mazurkiewicz, Damian Stefanowski, Piotr Pampuch, Szymon Woronko, Mateusz Izbicki, Radosław Romatowski, Gabriel Romatowski, Mateusz Jaśkiewicz.

Orlik rocznik 2002 trener: Szymon Śliwiński

Drużyna ORLIKÓW WIGIER SUWAŁKI (ROCZNIK 2002) uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Rona Cup 2013 w Ełku. Gospodarze zaprosili także do wzięcia udziału w halowej rywalizacji drużyny: Naki Olsztyn, Stomil Olsztyn, Sdisszur-5 Kaliningrad, ŁKS Łomża, Szkółka Piłkarska Suwałki (rocznik 2004). Nie dojechała reprezentacja klubu z Litwy FK Silas Kazlu Ruda i dlatego w „naszej” grupie były cztery zespoły. Zarówno zespół Rony 03 Ełk, jak i Naki Olsztyn wystawił w turnieju dwa zespoły. Niestety, ale po przegranych meczach w grupie drużyna Wigier mogła walczyć jedynie o miejsca 5-8, co biorąc pod uwagę wysoki poziom sportowy rywalizacji i debiut młodych piłkarzy w rozgrywkach na hali, można uznać za umiarkowany sukces. W rezultacie po wygranym 1-0 meczu z ŁKS Łomża (bramka Norberta Śliwińskiego) i przegranym 1-2 spotkaniu ze Stomilem Olsztyn (bramka Alberta Ustasiaka) WIGRY SUWAŁKI uplasowały się na 6 pozycji.

Skład drużyny: Miłosz Burzycki, Piotr Słowikowski, Norbert Śliwiński, Dariusz Romanowski, Albert Ustasiak, Dominik Górny, Hubert Orłowski, Krzysztof Cuper.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media