OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
„Pytanie kibica” – odpowiedzi Andrzeja Niewulisa
11 grudnia 2008, 16:12

W stałym cyklu „Pytanie Kibica” publikujemy odpowiedzi obrońcy Wigier, Andrzeja Niewulisa. Kolejną osobą, która odpowie na pytania internautów będzie wiceprezes klubu, Dariusz Mazur. Pytania prosimy wysyłać do poniedziałku na adres  pytam@wigry.suwalki.pl lub redakcja@wigry.suwalki.pl. Dla ułatwienia udostępniliśmy specjalny formularz dostępny w dziale „kontakt”. Zapraszamy.

 

Andrzeju, od kilkunastu miesięcy nie możesz opuścić Wigier. Czym jest to spowodowane?

Ostatnie pół roku pobytu w Wigrach dało mi szansę zebrać dużo przydatnych doświadczeń. Nie chodzi mi o szybkie, nieprzemyślane odejście. Chciałbym przejść do takiego klubu, w którym mógłbym grać w podstawowym składzie,a nie siedzieć na ławce rezerwowych. Wolę zostać tutaj i rozwijać się piłkarsko niż przejść do lepszego klubu i nie móc grać. Wiem,że nikt nie zagwarantuje mi gry w podstawowym składzie w bardzo silnym klubie np. z Ekstraklasy lub I ligi. Wierzę jednak, że swoją ciężką i rzetelną pracą, przekonałbym trenera, że można mi zaufać i dać szansę gry w wyjściowej jedenastce.

Jak oceniasz swoje szanse na pozostanie w Wigrach chociażby do końca sezonu?

Jest mną zainteresowanych kilka klubów, najbardziej Zagłębie Lubin. Byłbym bardzo zadowolony, gdyby udało mi się tam przejść. Jeżeli jednak nie dojdzie do transferu, najprawdopodobniej zostanę w Wigrach.

Jakie znaczenie miało dla Ciebie wyróżnienie dla najlepszego piłkarza ubiegłego sezonu?

Nie spodziewałem się,że zostanę wybrany najlepszym piłkarzem sezonu. Jest to dla mnie duże wyróżnienie i mobilizuje mnie do jeszcze cięższej pracy.

Twoje życie oscyluje wokół piłki nożnej? Jak często masz z nią styczność poza boiskiem i jakie są Twoje pozasportowe zainteresowania?

Styczność z piłką nożną poza boiskiem mam praktycznie cały czas. Odwiedzam dużo stron internetowych z wiadomościami piłkarskimi,oglądam bardzo dużo meczów oraz lubię grać z kolegami w gry sportowe. Poza sportem lubię słuchać muzyki, z oglądać telewizję. W wolnych chwilach spotykam się z dziewczyną, uwielbiam spacery.

Andrzeju, co dzieje się z naszą defensywą? Tracimy sporo bramek (rok temu tylko 5 w całej rundzie). Jak to wygląda z perspektywy obrońcy?

To prawda,że za stracone bramki najbardziej odpowiedzialna jest defensywa. Myślę,że w II lidze poziom gry jest o wiele wyższy niż w III, ale to nas nie usprawiedliwia. Popełniliśmy za dużo błędów jako cały zespół. Moim zdaniem nie tylko formacja defensywna odpowiada za obronę,lecz cała drużyna. Gdy graliśmy w III lidze zespół był bardziej zorganizowany i lepiej radził sobie w defensywie.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media