OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
„Pytanie kibica” – odpowiedzi Dariusza Mazura
19 grudnia 2008, 16:22

W cotygodniowym cyklu „Pytanie kibica” publikujemy dziś odpowiedzi wiceprezesa suwalskich Wigier – Dariusza Mazura. Jednocześnie zachęcamy do zadawania pytań obrońcy „biało-niebieskich” – Januszowi Bucholcowi. Na maile czekamy do najbliższego poniedziałku (22 grudnia) do godziny 12:00. Pytyania prosimy przysyłać pod adres pytam@wigry.suwalki.pl. 

 

 

Panie Darku, jest Pan zadowolony z mijającego roku jeżeli chodzi o suwalskie Wigry? Czy udało się zrealizować wszystkie plany i założenia?

Uważam, iż mijający rok był udany dla naszego Klubu. Dwa podstawowe cele sportowe czyli: awans do II ligi i miejsce w pierwszej dziesiątce w II-ligowych rozgrywkach, po rundzie jesiennej, zostały zrealizowane. Ponadto z sukcesami pracowaliśmy nad stroną wizerunkową naszego klubu czego przykładem jest np. profesjonalna strona internetowa, czy Wigry TV, gdzie kibice mogą zobaczyć bramki ze wszystkich meczów, wywiady z zawodnikami oraz relacje z innych imprez organizowanych przez Klub. Działania te zostały zauważone przez media, a szerokie relacje, w prasie, TV oraz radio spowodowały, iż o Klubie, kibicach i sponsorach mówi się dużo i dobrze. Jak zawsze były momenty lepsze i gorsze. Bardzo bolały porażki przed własną publicznością, ale z drugiej strony przez 3 kolejki byliśmy wiceliderem rozgrywek, żałujemy, iż nie wykorzystaliśmy szansy zostania liderem ale taki jest sport… Mam nadzieję, że ta szansa już niedługo powróci.

Jakie cele stawia Pan sobie w przyszłym roku jako wiceprezes Wigier?

Przede wszystkim musimy uzupełnić zespół o wartościowych zawodników, aby ze spokojem zrealizować założone cele sportowe. Jednak klub piłkarski to
nie tylko zespół seniorów. W nadchodzącym roku chcemy mocno pracować nad dalszym wzmocnieniem wizerunku Klubu, uatrakcyjnieniem meczów
piłkarskich dla kibiców, rozwijaniem struktur marketingowych i sponsoringowych, a przede wszystkim chcielibyśmy się skupić na stworzeniu systemu scautingu młodych uzdolnionych piłkarzy z naszego regionu oraz pracy z naszymi wychowankami.

Będzie hit transferowy czy wzmocnicie kadrę młodymi obiecującymi piłkarzami? A może trochę egzotyki do Suwałk i zakontraktować jakiegoś czarnoskórego napastnika?

Wzmocnienia i uzupełnienia kadry na pewno będą. Jednak będą one adekwatne do naszych możliwości finansowych. Aktualnie staramy się o
pozyskanie 3 zawodników: Jakuba Kowalskiego z SMS-u Łódź, Sebastiana Radzio ze Sparty Augustów i Romana Pawluczenko ze Skonto Ryga. Na pewno
w przyszłym roku nie zmieni się polityka kadrowa klubu, będziemy w dalszym ciągu stawiać na młodych perspektywicznych piłkarzy, bo takie działania w ostatnim okresie przynoszą oczekiwane efekty. Co do egzotyki bardzo chętnie jeżeli będzie szła w parze z jakością sportową. Mogę zdradzić, iż prawdopodobnie w styczniu pojawi się na testach 20-letni zawodnik z Nigerii, mający za sobą występy w nigeryjskiej ekstraklasie.

Czy miał Pan propozycję z innych klubów? Jeśli tak, to co Pana trzyma w
Suwałkach?

Po pierwszej rundzie sezonu 2007/2008 pojawiała się propozycja z wyższej klasy rozgrywkowej ale do konkretnych rozmów nie doszło. ponieważ w tamtym momencie miałem bardzo dużo do zrobienia w Suwałkach, a konkretnie w klubie Wigry. Nie żałuje tego kroku. Ponadto jestem mocno związany z Suwałkami wspólnie ze swoją rodziną dobrze nam tu się żyje i w najbliższym czasie nie planuje przeprowadzki.

Jak wygląda sytuacja finansowa klubu? Kiedy można realnie myśleć o I lidze?

Jak w większości klubów w Polsce również i nam brakuje środków ale czynimy starania aby je pozyskać. W przeciągu 2 lat prawie 3-krotnie został zwiększony budżet klubu, pomimo tego jest to jeszcze za mało. Staramy się być wypłacalni i dlatego podejmujemy decyzje na miarę swoich możliwości finansowych. Nie chcemy na razie za daleko wybiegać w przyszłość. Konsekwentnie realizujemy plan mający na celu wzmocnienie drużyny oraz struktur klubowych. Dobrym momentem wywalczenia awansu do I ligi byłby czas kiedy zostanie oddany do użytku zmodernizowany stadion piłkarski przy ul. Zarzecze. Należy pamiętać że w sporcie nie można niczego sobie zaplanować „z góry”

Kiedy klub zacznie na szerszą skalę współpracować z zespołami litewskimi?

W ostatnim roku rozegraliśmy kilka spotkań towarzyskich z drużynami litewskimi, gościliśmy w Suwałkach zarówno zespoły ekstraklasy litewskiej jak Vetrą Wilno, czy Suduva Mariampol oraz przedstawicieli I ligi litewskiej z Alitusa. Myślę więc że nasze kontakty z litewską piłką nożną idą w dobrym kierunku. W najbliższych planach mamy napisanie wspólnego piłkarskiego programu z klubem z Mariampola w ramach środków unijnych 2008-2013.

Jak klub zamierza przyciągnąć więcej kibiców na stadion?

Prowadzona aktualnie akcja „Zima na biało-niebiesko” oraz szereg innych działań medialnych i promocyjnych przeprowadzonych w ostatnim czasie świadczy o tym, iż zależy nam na przyciągnięciu jak największej liczby kibiców na stadion. W rundzie wiosennej oprawa meczów będzie jeszcze liekawsza, licząc na większą frekwencję na stadionie, przygotujemy atrakcyjne widowisko oraz szereg niespodzianek dla kibiców.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media