OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
„Pytanie kibica” – odpowiedzi Janusza Bucholca
30 grudnia 2008, 11:06

W cotygodniowym cyklu „Pytanie kibica”, publikujemy dziś odpowiedzi obrońcy suwalskich Wigier – Janusza Bucholca. Jednocześnie zachęcamy do zadawania pytań kolejnemu zawodnikowi – Łukaszowi Stasiakowi. Na pytania czekamy do poniedziałku (5 stycznia) do godz. 12:00. Maile prosimy wysyłać pod adres pytam@wigry.suwalki.pl. Można również skorzystać ze specjalnego formularza w dziale „kontakt”.

Pochodzi Pan z Klewek nieopodal Olsztyna. Co zatem skłoniło Pana by grać w Wigrach? To przecież kawał drogi.
Życie piłkarza to częste przeprowadzki i zmiana otoczenia. Życie tak się potoczyło, że jestem w Wigrach i tego na pewno nigdy nie będę żałował. Jednak każdą wolną chwilę spędzam w swoim domu rodzinnym gdzie wraz z moją żoną i rodzicami szybko nabieram sił na kolejne tygodnie.
Jak wyglądały Pana pierwsze kroki z ligową piłką? Dlaczego zostałeś obrońcą?
Zaczynałem grać w piłkę w Stomilu Olsztyn, miałem wtedy 9 lat i grałem (jak to większość dzieci w tym wieku) na wielu pozycjach, jednak od razu moi pierwsi trenerzy bardziej widzieli mnie w obronie. Predysponowały mnie do tego ich zdaniem moje cechy charakteru.
Który klub w którym grałeś jest najbliższy Twojemu sercu?
Każdemu, w którym grałem, oddawałem całe serce. Teraz są to Wigry i wszystkie swoje ambicje i cele wiążę właśnie z Suwałkami.
Kuba Kowalski, nowy gracz Wigier śmiało postawił swój cel w Suwałkach: awans do I ligi. Jak Ty na to patrzysz?
Ja skupiam się na każdym kolejnym dniu, kolejnym treningu i uważam, że celem jest krok po kroku robić postępy i podnosić swoje umiejętności, wtedy będziemy się mogli wspinać do góry.
Jak podoba się Panu doroczny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej?
Turniej Mikołajkowy jest świetnie zorganizowany i świadomość, że celem turnieju jest pomoc potrzebującym skłania mnie do tego, aby z radością brać w nim udział.
Wigry pod względem marketingowym bardzo się rozwinęły. Uczestniczycie w wielu akcjach na terenie Suwałk i okolic. Jak Pana zdaniem wygląda teraz wizerunek klubu i czy odczuwa Pan różnicę w postrzeganiu Wigier przez zwykłych kibiców na przełomie 1,5 roku?
Wigry w tym momencie są dobrze rozwijającym się piłkarsko i marketingowo klubem. Klub organizuje wiele akcji społecznych i codziennie idzie do przodu. Tak jak kibice od nas zawodników, trenera jak i zarządu wymagają wyników i ciągłych postępów, tak my oczekujemy wsparcia i jeszcze lepszego dopingu.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media