OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
„Pytanie kibica” – odpowiedzi Tomasza Kotwicy
20 listopada 2008, 12:35

W cotygodniowym cyklu „Pytanie kibica” publikujemy dziś odpowiedzi pomocnika suwalskich Wigier – Tomasza Kotwicy. Jednocześnie zachęcamy do zadawania pytań kolejnemu zawodnikowi. Tym razem na pytania czeka bohater ostatniego meczu z Freskovitą Wysokie Mazowieckie – Przemysław Masłowski. Maile prosimy wysłać pod adres pytam@wigry.suwalki.pl do poniedziałku (24 listopada) do godziny 12:00. 

 
 
Dlaczego Wigry tak słabo kończą sezon? Co się dzieje?
Myślę, że wynikiem naszej słabszej postawy w końcówce tej rundy była plaga kontuzji w zespole,  a co za tym idzie – brak rywalizacji, co na pewno nie wpłynęło korzystnie na drużynę.
Proszę ocenić rundę jesienną w wykonaniu suwalskich Wigier.
Pierwsza część rozgrywek była udana, jednak później zabrakło nam kilku zawodnikow z powodu urazów i trener miał małe pole manewru, niektórzy musieli grać z konieczności na innych pozycjach, albo zmieniał się nasz system gry, tak jak w ostatnim meczu, gdzie dysponowaliśmy tylko jednym napastnikiem. Jednak z przekroju całej rundy myślę, że powinniśmy być zadowoleni, gdyż mamy młody zespół, który musi jeszcze nabrać doświadczenia i ustabilizować formę, aby w każdym meczu walczyć o komplet punktów.
Moim zdaniem powinieneś grać w środku pomocy z Piotrem Rybkiewiczem. Jak układa Ci się współpraca z nim na treningach?
Niestety w tej rundzie nie mieliśmy okazji do zbyt wielu wspólnych treningów. W tej chwili gramy jednym defensywnym i jednym ofensywnym pomocnikiem, a zarówno Ryba jak i ja mamy inklinacje do gry ofensywnej i grając razem w środku pomocy, musielibyśmy rownież dużo uwagi poświęcić grze obronnej, ale jestem pewien, że byłby to niezły duet.
Kiedy będziesz w pełni gotowy do gry?
Moja kontuzja rzeczywiście ciągnie sie już bardzo długo i przeżywam najgorszy okres w mojej karierze, ale według zapewnień lekarza w styczniu powinienem być gotowy do treningów z pełnym obciążeniem.
Do kiedy masz kontrakt z Wigrami? Jakie są Twoje plany na przyszłość?
Mój kontrakt wygasa 30 czerwca 2010 roku, chciałbym powalczyć z Wigrami o awans do I ligi, ale oczywiście na ten moment moim celem jest powrót do zdrowia, a później muszę pracować za dwóch, aby dojść do optymalnej dyspozycji.
Ostatnio miałeś sporo wolnego czasu. Jak go spędzasz w Suwałkach?
Wolny czas głównie spędzam z moją dziewczyną Justyną, to dzięki niej mam jeszcze tyle siły i optymizmu w tym trudnym okresie. Poza tym trenuje indywidualnie, studiuję ,więc na pewno się nie nudzę:)
 
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media