OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
R. Obst: Skupiamy się na ciężkiej pracy
18 stycznia 2018, 00:10

Piłkarze Wigier są już w trakcie drugiego tygodnia treningów. O przygotowaniach zespołu do rundy wiosennej opowiedział nam Robert Obst.

– W wolnym czasie mieliśmy rozpiski i każdy w trakcie swojego urlopu przygotowywał się indywidualnie .W pierwszym tygodniu wdrażaliśmy się w obciążenia, przygotowane przez trenera. Na razie skupiamy się nad wytrzymałością, ale jest to wytrzymałość z piłką, więc to co zawodnicy lubią najbardziej – mówi Robert Obst, pomocnik Wigier.

Suwalczanie będą mieli zdecydowanie więcej czasu na przygotowanie do ligi niż latem. Pierwszy mecz ligowy rozegrany zostanie dopiero 3 lub 4 marca.

– Zima jest dłuższym czasem przygotowań. Chcemy przeważać nad naszymi przeciwnikami. Skupiamy się nad ciężką pracą. W każdym meczu wiosną chcemy zdobywać komplet punktów.

W trakcie przygotowań biało-niebiescy rozegrają 7 spotkań kontrolnych. Większość z nich zostanie rozegranych z drużynami z Litwy i Białorusi. Drużyny te znane są z agresywnej gry i walki na boisku.

– Będziemy szanowali zdrowie, bo mamy wąską kadrę, ale nogi odstawiać nie można nawet w sparingach. Jesteśmy gotowi na taką piłkę. W lidze też trafiają się przeciwnicy, którzy bazują tylko i wyłącznie na walce.

Podopieczni Artura Skowronka w tym roku zamiast obozu, do rozgrywek przygotowywali się będą na własnych obiektach, a większość sparingów rozegrają w krytych halach piłkarskich.

– Tak niestety jest, że zima w Polsce przeszkadza. Pokażemy jednak, że na miejscu można się też dobrze przygotować. Nie ma na co narzekać. Taka jest decyzja Klubu i my zrobimy wszystko, aby wypaść jak najlepiej w rundzie wiosennej – kończy Obst.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media