Remis w ostatniej akcji spotkania
28 kwietnia 2021, 21:16

Podział punktów przy #Z26. Podopieczni Dawida Szulczka zremisowali ze Stalą Rzeszów 1:1. Jedyną bramkę dla Wigier w 95. minucie meczu zdobył Kamil Adamek.

Pierwsze minuty to okres dobrej gry gości. Już na samym początku spotkania Stal mogła wyjść na prowadzenie, ale Hieronim Zoch obronił główkę Krystiana Pieczary. Zaledwie pięć minut później znów groźnie zrobiło się w polu karnym Wigier, ale tym razem Pieczara nie trafił czysto w futbolówkę. Niewykorzystane sytuacje napastnika rzeszowian mogły zemścić się już w 24. minucie, gdy błąd defensywy przyjezdnych wykorzystał Cezary Sauczek, ale 22-latek pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chwilę później skrzydłowy ponownie wyszedł na czystą pozycję, ale tym razem przestrzelił. Po pół godzinie gry z 20. metra strzelał Mularczyk, ale czujnie między słupkami zachował się Kaczorowski. Do przerwy mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Świetnie dla podopiecznych Dawida Szulczka mogła rozpocząć się druga odsłona meczu. Bliski szczęścia w 52. minucie był Kacper Wełniak, ale jego potężny strzał z problemami wybronił golkiper Stali. Kluczowym momentem okazała się jednak 75. minuta, gdy w polu karnym gospodarzy nieczysto zatrzymany został Wiktor Kłos. Sędzia bez cienia wątpliwości wskazał na wapno, a „11” pewnie wykorzystał kapitan – Piotr Głowacki. Wszystko wskazywało na to, że podopieczni Daniela Myśliwca dowiozą prowadzenie do końca i po ostatnim gwizdku będą się cieszyć z 3 punktów. Tak się jednak nie stało. W ostatniej akcji meczu Denis Gojko dograł piłkę w stronę pola karnego, do futbolówki dopadł Kamil Adamek i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę uratował cenny punkt w meczu ze Stalą.

Wigry Suwałki 1:1 (0:0) Stal Rzeszów

Wigry: Zoch – Liszka (81 Gierach), Piekarski, Grzelak, Orzechowski (81 Dobrotka), Kamiński, Babiarz (82 Czułowski), Mularczyk, Sauczek (65 Żebrakowski), Wełniak (65 Adamek), Gojko.

Bramki: 0:1 – Głowacki (k) 75, 1:1 – Adamek 90+5′