Remis w Stróżach. Wigry bliżej lidera – zobacz w wigryTV.pl
28 marca 2010, 16:12

W kolejnym meczu II ligi gr. wschodniej Wigry Suwałki zremisowały dziś na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 1:1 (1:1). Suwalczanie od 21. minuty prowadzili po golu niezawodnego Grażvydasa Mikulenasa, ale gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą. Mimo kilku dobrych okazji w drugiej połowie, nie udało się rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść. Wigry co prawda pozostały na 9. miejscu w tabeli, ale do lidera tracą już tylko 5 punktów.Zapraszamy do WigryTV.pl na relację z meczu.

Początek meczu to zdecydowana przewaga Gospodarzy, którzy powinni objąc prowadzenie. W 4. minucie w dobrej okazji znalazł się Dawid Skrzypek, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce bramki Karola Salika. Jeszcze lepszą okazję miał Krzysztof Lipecki, któryz dwóch metrów strzelił tylko w boczną siatkę. Niewykorzystane okazje zemściły się na godpodarzach. W 21. minucie Jakub Kowalski zagrał prostopadłą piłkę do Grażvydasa Mikulenasa, który znalazł się na pozycji „sam na sam” z bramkarzem i dopełnił formalności. Wigry po strzeleniu bramki uporządkowały grę i wydawało się, że wynik do przerwy nie ulegnie zmianie. Jednak w 41. minucie Kolejarz przeprowadził wzorową kontrę – po zagraniu w pole karne z prawego skrzydła, piłkę do siatki skierował Bartłomiej Socha. „Biało-niebiescy” sygnalizowali spalonego, ale sędzia bramkę uznał.

Przez większość drugiej połowy przeważały Wigry. Najlepsze okazje suwalczanie mieli po kontratakach prawą stroną. Najpier Maciej Makuszewski zagrał do Kowalskiego na 11. metr, ale ten nie zdołał strzelić z pierwszej piłki i szybko dobiegli do niego obrońcy. Kilka minut później w podobnej sytuacji Makuszewski zgrał do Mikulenasa, ale podanie to było trochę za mocne i Litwin nie zdołał uddać strzału.

Remis przbliżył Wigry do czołówki tabeli, gdyż swoje mecze przegrał LKS Nieciecza i Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Remis Freskovity Wysokie Mazowieckie z Resovią Rzeszów to również dobry wynik. W najbliższy piątek suwalczanie zagrają z Jeziorakiem Iława. Jeśli wygrają, na pewno awansują na lepszą pozycję w ligowej tabeli.