Remis z Drutexem Bytovia
26 stycznia 2016, 13:57

Wigry zremisowały z Drutexem Bytovia Bytów 2:2. Gole dla suwalczan zdobyli: z rzutu karnego Dawid Makaradze (23) oraz Kamil Adamek (90)

Mecz kontrolny rozegrano w Bydgoszczy, gdzie suwalczanie przebywają na zgrupowaniu.

Pierwsze minuty należały do zespołu z Bytova, który był częściej przy piłce, ale nie potrafił poważnie zagrozić bramce Karola Salika. Po kwadransie suwalczanie poukładali grę, a w 23 minucie przeprowadzili groźną akcję. Prostopadłe podanie w pole karne, bramkarz rywali faulował Kamila Zapolnika, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Dawid Makaradze. W 29 minucie groźny strzał Kamila Wacławczyka w ładnym stylu obronił Karol Salik, a trzy minuty później testowany w szeregach Wigier Miłosz Kozak wyszedł sam na sam z Gerardem Bieszczadem, ale wypuścił sobie zbyt mocno piłkę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wigier 1:0. – Niezła gra z naszej strony. Przeprowadziliśmy kilka składanych akcji. Rzut karny zasłuzony. Był efektem dwójkowej akcji Makaradze- Zapolnik. W drugiej odsłonie zobaczymy w Wigrach prawie całkiem inną jedenastkę, w tym juniora Filipa Rusiaka- podsumował Zbigniew Kowalewski, kierownik drużyny Wigier.

Druga połowa zacząła się dla suwalczan fatalnie. W 46 minucie Charles Nwaogu został sfaulowany w polu karnym, a podyktowaną jedenastkę zamienił na gola Łukasz Wróbel. Podbudowana zdobyciem bramki Bytovią zaczęła kontrolować spotkanie. W 60 minucie odważniej w ofensywie zaczęły grać Wigry. Zepechnęły Bytovię do defensywy. Gdy wydawało się, że bramka dla suwalczan wisi w powietrzu, padł gol dla rywala. W 72 minucie Artur Wojach płasko dośrodkował do Charlesa Nwaogu, a ten wpakował futbolówkę do bramki. Suwalczanie ambitnie dążyli do wyrównania. Udało się to tuż przed końcem meczu. W 90 minucie Kamil Adamek w swoim stylu wykorzystał dokładne podanie Damiana Gąski i ustalił wynik meczu na 2:2.

Trener Donatas Vencevicius nie wystawił w tym meczu narzekających na kłopoty zdrowotne Hieronima Zocha, Tomasza Jarzębowskiego i Adriana Karankiewicza.

W sobotę (30 stycznia, godz. 11.00) w kolejnym meczu kontrolnym Wigry zmierzą się w Bydgoszczy z Chojniczanką Chojnice.

Bytovia Bytów- Wigry Suwałki 2:2 (0:1)

Gole: Łukasz Wróbel (46), Charles Nwaogu (72)- Dawid Makaradze (23 k.) i Kamil Adamek (90)