OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Rundę czas zacząć!
21 marca 2013, 19:56

Po bardzo długiej przerwie piłkarze suwalskich Wigier wreszcie wracają na boisko. Biało-niebiescy w swoim pierwszym spotkaniu w rundzie wiosennej podejmą Garbarnią Kraków.

Tak późne rozpoczęscie rundy spowodowane jest złymi warunkami atmosferycznymi, które nie pozwalały wcześniej rozpocząć rozgrywek. Mimo, że runda rozpoczęła się 9 marca niektóre drużyny nie rozegrał jeszcze swojego spotkania. O ile w 18 kolejce odbyło się 5 spotkań, tak cała 19 kolejka została przełożona. Pogoda nie zmienia się i 7 spotkań w najbliższy weekend również nie dojdzie do skutku. Pomimo tego piłkarze biało-niebieskich nie muszą martwić się o stan płyty boiska, która została bardzo dobrze przygotowana do rundy przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach

Zespół Garbarni powstał w 1921 roku. Jest to klub o wielkich tradycjach, który zdobył nawet Mistrzostwo Polski w 1931 roku. Jednak dawne czasy już minęły a zespół występuje obecnie w 2 lidze. Garbarnia znajduję się na 12 miejscu w tabeli z przewagą 8 punktów nad Wigrami. Najlepszym strzelcem Krakowskiej drużyny jest Mateusz Broź, który zdobył 7 bramek, natomiast trenerem bardzo dobrze znany z występów w Wiśle Kraków – Marek Motyka.

Jeśli chodzi o drużynę Wigier, to wszyscy wiemy, że będzie to bardzo ciężka runda. Biało-niebiescy zimą mocno się wzmocnili i są pewni, że zapewnią sobie utrzymanie w 2 lidze. Jedynym problemem suwalczan są kontuzję. W trakcie okresu przygotowawczego kontuzji doznał będący w świetnej formie Robert Wesołowski. Podczas jednego ze sparingów zerwał on więzadła krzyżowe i na pewno nie zobaczymy go w tym sezonie na boisku. Z urazem mięśnia zmaga się także Adam Pomian, który do treningów powróci za około 3 tygodnie. Od dłuższego czasu kontuzjowany jest także Przemysław Makarewicz, który jednak już w tej rundzie powróci na boisko. Suwalczanie bardzo mocno zmienili swoją kadrę, która podczas sparingów udowodniła, że warto było podjąć takie kroki. Wigry wygrały większość sparingów, grając dobrą piłkę i przede wszystkim skuteczną. Piłkarze zapewniają, że dadzą z siebie wszystko, aby dobrze zacząć rundę wiosenną i pokonać Garbarnię.

-Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do spotkania z Garbarnią, a naszym jedynym celem jest zwycięstwo- Powiedział Donatas Vencevicius, trener suwalskich Wigier.

Spotkanie z Garbarnią odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Zarzecze 26.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media