OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Sławomir Cisakowski asystentem trenera
21 stycznia 2020, 11:53

Do sztabu szkoleniowego suwalskich Wigier dołącza 33-letni Sławomir Cisakowski, który został drugim asystentem trenera Pawła Crettiego.

Pochodzący z Kudowy Zdroju szkoleniowiec podpisał umowę z drużyną z Suwałk. Absolwent studiów magisterskich wrocławskiej AWF i MBA w University of Bridgeport, były trener młodzieży w Śląsku i Top Talent Wrocław. Po półtorarocznej pracy z wrocławską młodzieżą otrzymał możliwość poprowadzenia drużyny seniorskiej. W rodzinnej Kudowie-Zdroju prowadził z kolei miejscowego Włókniarza, po przygodzie z którym postanowił szkolić się za granicą. Najpierw Cisakowski trafił na staż do St. Poelten w Austrii, a następnie przeniósł się do Anglii gdzie współpracował z Ipswich Town Football Development Center.

Kolejnym krokiem w karierze były przenosiny do Stanów Zjednoczonych, w których nasz nowy asystent trenera spędził sześć lat. W swoim CV ma pracę między innymi w American Youth Soccer Organization, a w ostatnim czasie pracował jako trener U18 i dyrektor rozwoju zawodników filii angielskiego Evertonu F.C. pod Nowym Jorkiem, oraz jako asystent w University of Bridgeport. Ostatnie cztery miesiące spędził w Barcelonie gdzie ukończył prestiżowy kurs Master in High Performance w MBP School of Coaches i współpracował z klubem pierwszej ligi katalońskiej UDV Viladecans. Dzięki wyrobionej za granicą reputacji, pomógł kilkudziesięciu trenerom z Polski i Europy znaleźć staże i szkolenia w Stanach Zjednoczonych, gdzie mogli zdobywać międzynarodowe doświadczenie. Teraz Sławomir Cisakowski wraca do Polski by pomóc Biało-Niebieskim w drugiej części sezonu. 

Witamy w Suwałkach!

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media