OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Sportowe emocje i bardzo wysoki poziom FIFA CUP
4 lutego 2019, 11:28

50 zawodników, niezwykle zacięte mecze, bardzo wysoki poziom i mnóstwo emocji. Zakończył się I turniej e-sportowy w PWSZ w Suwałkach, którego byliśmy współorganizatorem.

W eliminacjach wzięli udział zawodnicy nie tylko z Suwałk, ale też m. in. Augustowa czy Olecka. Wystarczyło mieć ukończone 16 lat i wysłać swoje zgłoszenie. Zainteresowanie było tak duże, że limit miejsc został wyczerpany w kilkanaście godzin. W specjalnie stworzonej strefie na patio uczelni uczestnicy rywalizowali na konsolach w jedną z najpopularniejszych gier sportowych, czyli FIFĘ. Wszystkie spotkania były niezwykle wyrównane, a o przejściu do kolejnej rundy często decydowały dogrywki. Po dniu eliminacji na sześciu najlepszych graczy (Emil Burzyńskim Daniel Kalinowski, Mateusz Huszcza, Dawid Szczerbowski, Mateusz Wojtukiewicz, Mateusz Baranowski) czekali już piłkarze Wigier: Jakub Świątek, Robert Bartczak, Sebastian Bergier, Arkadiusz Najemski oraz nowe nabytki suwalskiego klubu – Hiszpanie: Joel Huertos oraz Ivan Albert.

Finały pokazały, że piłkarze błyszczą nie tylko na boisku i niemal wszyscy w sowich meczach pokonali zwycięzców eliminacji. Zawodnicy Wigier musieli uznać wyższość jedynie Mateusza Baranowskiego, który wygrał cały turniej. Miejsce na podium uzupełnili: Arkadiusz Najemski i Robert Bartczak, a tuż za nimi uplasowali się Joel Huertos, Sebastian Bergier i Jakub Świątek.

 

Sędzią zawodów był Oliwier Dziobkowski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już zapraszamy na II edycję turnieju, która odbędzie się w kwietniu.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media