OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Stollar wsparł Wigierski Mural
12 maja 2022, 08:01

Początki firmy Stollar Okna i Drzwi sięgają 2000r. Wówczas nikt nie spodziewał się, że z małego zakładu stolarskiego powstanie firma, będąca aktualnie jednym z liderów branży okiennej na rynku europejskim.

Suwalski producent, w przeciągu kilku pierwszych lat działalności, został odznaczony wieloma nagrodami za swój szybki rozwój.

“Wehikuł czasu” – od Gazety Prawnej za kształtowanie nowego oblicza polskiej gospodarki. “Gazele Biznesu” – od dziennika Puls Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Czy nagroda miesięcznika Forbes, to jedne z wielu nagród, które możemy podziwiać w głównej siedzibie producenta.

Założycielem firmy był Śp. Tomasz Godlewski, który dzięki swojej ogromnej determinacji i poświęceniu, umacniał jej pozycję na rynku, rozbudowując dwa zakłady produkcyjne (główny w Suwałkach, produkujący stolarkę PCV i Aluminiową oraz drugi w Olecku, produkujący stolarkę Drewnianą). Miał również ogromny wpływ na rozwój sportu (w tym przede wszystkim rozwój klubu Wigry Suwałki) i kultury, dzięki czemu na dobre zagościł w pamięci lokalnej społeczności.

Stollar obecnie reprezentuje Ewa Godlewska-Karkusz, która wprowadziła firmę w zupełnie nowy wymiar. Spółka przeszła pełną informatyzację. Posiada jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie, dzięki czemu cały czas zwiększa jakość swoich wyrobów oraz nieustannie poszerza ofertę stolarki okiennej i drzwiowej dedykowaną różnym krajom. Inwestuje w rozwój pracowników, podwyższa ich kwalifikacje i tworzy nowe miejsca pracy (aktualnie zatrudnia ponad 350 osób – liczba wciąż rośnie).

Firma stawia na kolejne innowacyjne rozwiązania maszynowe, informatyczne, rozwiązania dotyczące organizacji produkcji, jak i te wzbogacające ofertę produktową, aby każdy Klient miał możliwość wyboru jak najbardziej spersonalizowanego produktu.

 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media