OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Suwalczanie pożegnali Grzegorza Wołągiewicza
4 września 2010, 11:29

Suwalczanie pożegnali w piątek Grzegorza Wołągiewicza, prezesa SKS Wigry Suwałki, byłego prezydenta Suwałk, wspaniałego pedagog oraz zasłużonego działacza sportowego, gospodarczego i społecznego.

W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział kilkaset osób, władze miasta, parlamentarzyści, nauczyciele i uczniowie suwalskich szkół oraz piłkarze, kibice i działacze Wigier, a także Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Wcześniej suwalczanie oddawali hołd byłemu prezydentowi w sali granatowej ROKiS-u, gdzie wystawiona była trumna z ciałem. Msza pogrzebowa odbyła się w kościele pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła przy ul. Wojska Polskiego.

Ksiądz Lech Łuba podkreślał aktywność byłego prezydenta, który pełnił w mieście szereg funkcji. – Świętej pamięci Grzegorz był Człowiekiem Orkiestrą. Chwytał się za różne instrymenty i grał na nich doskonale, nie fałszował- mówił ksiądz.

Wiesław Stelmach, pełniący obowiązki prezydenta Suwałk, podkreślał pracowitość, życzliwość i kompetencje Grzegorza Wołągiewicza.- Był człowiekiem pracowitym i skutecznym – mówił.

Grzegorz Wołągiewicz spoczął na cmentarzu parafialnym, przy alejce od strony ulicy Grunwaldzkiej, tuż obok zmarłego niedawno prezydenta Józefa Gajewskiego.

Grzegorz Wołągiewicz zmarł 1 września. Miał 60 lat.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media