Szalony mecz bez happy endu
2 kwietnia 2016, 21:07

Wigry zremisowały z MKS-em Kluczbork 2:2. Gole dla suwalczan zdobył Kamil Adamek. Przez ponad 40 minut Wigry grały w ,,dziesiątkę”.

Kibice w Suwałkach zobaczyli w sobotę bardzo emocjonujące widowisko. Były piękne gole, niewykorzystany rzut karny, czerwona kartka, poprzeczki, mnóstwo sytuacji podbramkowych i dużo kontrowersji.

Zaczęło się obiecująco. Wigry ruszyły na bramkę gości, kąśliwym strzałem popisał się Bartłomiej Kalinkowski. Jednak to goście mogli i powinni wyjść na prowadzenie. W ósmej minucie Karol Salik w polu karnym sfaulował Macieja Kowalczyka. Bramkarz suwalczan szybko się jednak zrehabilitował. Obronił strzał z jedenastu metrów Sebastiana Dei, w kapitalnym stylu poradził sobie też z dobitką. W 21. minucie Wigry wyszły na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska strzałem głową na gola zamienił Kamil Adamek. Riposta gości była szybka. W 32. minucie celnym uderzeniem z dystansu popisał się Michał Szewczyk.

W 50 minucie arbiter ukarał czerwoną kartką Macieja Wichtowskiego i Wigry musiały sobie radzić w dziesiątkę. Mimo to, suwalczanie szybko strzelili kolejnego gola. Ponownie kapitalną główką popisał się Adamek. Później więcej z gry mieli goście. Trafili dwa razy w poprzeczkę bramki Salika, a do siatki za sprawą Bartosza Brudzińskiego, chociaż ten gol wzbudził wiele kontrowersji. Wigry też były blisko zmiany wyniku. Minimalnie chybił Kamil Zapolnik, a piłkę po strzale Tomasza Jarzębowskiego w końcówce spotkania wybił z linii bramkowej obrońca gości.

Wigry Suwałki 2-2 MKS Kluczbork

Gole: Kamil Adamek 21, 56 – Michał Szewczyk 32, Bartosz Brodziński 83

Wigry: 1. Karol Salik – 19. Maciej Wichtowski, 33. Tomasz Jarzębowski, 32. Martin Baran, 3. Artur Bogusz – 15. Damian Kądzior, 29. Marko Brtan (46, 11. Omar Santana), 18. Bartłomiej Kalinkowski, 28. Kamil Adamek (64, 23. Jakub Bartkowski), 9. Miłosz Kozak (85, 25. Damian Gąska) – 24. Kamil Zapolnik.

MKS Kluczbork: 1. Oskar Pogorzelec – 4. Adrian Droszczak (83, 8. Piotr Giel), 3. Paweł Gierak, 26. Bartosz Brodziński, 20. Kamil Nitkiewicz – 6. Michał Szewczyk, 77. Sebastian Deja, 13. Marcin Nowacki, 5. Rafał Niziołek (74, 23. Michał Kojder), 27. Piotr Madejski – 19. Maciej Kowalczyk.

żółte kartki: Kozak, Jarzębowski, Zapolnik – Niziołek, Kowalczyk.

czerwona kartka: Maciej Wichtowski (50. minuta, Wigry, za faul taktyczny).

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

W 8. minucie Sebastian Deja (MKS Kluczbork) nie wykorzystał rzutu karnego (Karol Salik obronił).