OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Szansa na skok w tabeli. Wigry nadrabiają zaległości
27 września 2011, 18:35

Kolejny, już trzeci w tym sezonie mecz na zmodernizowanym Stadionie Miejskim w Suwałkach czeka piłkarzy i kibiców suwalskich Wigier.

 W środę o godzinie 19:00 podopieczni Donatasa Venceviciusa podejmą beniaminka II ligi – Wisłę Puławy. Jest to zaległe spotkanie 1. kolejki. „Biało-niebiescy” po dziesięciu meczach plasują się na 15. pozycji w tabeli, ale jeśli pokonają Wisłę, to podskoczą aż o pięć pozycji.

Puławianie zajmują wyższą lokatę od suwalczan, zajmują bowiem 10. miejsce, które zawdzięczają głównie bardzo dobrej postawie na „własnym” boisku (mecze w roli gospodarza rozgrywają w Poniatowej ze względu na remont obiektu w Puławach). Na wyjazdach beniaminkowi wiedzie się znacznie gorzej – zdobył zaledwie dwa z dwunastu zgromadzonych punktów. W ostatniej kolejce piłkarze Mariusza Sawy przegrali w Lublinie z Motorem 1:2, chociaż całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika.

W obozie suwalczan po raz kolejny niedosyt po meczu wyjazdowym i bojowe nastroje przed spotkaniem na własnym obiekcie. Z remisu w Ostrowcu Świętokrzyskim nikt nie jest zadowolony, ale jest szansa na poprawę nastrojów przed miejmy nadzieję ponownie licznie zgromadzoną suwalską publicznością. Wigry mają jednak nadal problemy kadrowe – do gry nie są gotowi jeszcze Tomasz Bajko, Kamil Lauryn i Daniel Ołowniuk. Do składu po pauzie za żółte kartki powróci Marcin Rogoziński, ale z kolei za to samo musi pauzować Grażvydas Mikulenas. W ataku zatem zobaczymy najprawdopodobniej Audriusa Brokasa i Yago, chociaż młody Brazylijczyk ma problemy z kostką i nie wiadomo czy będzie w stanie rozegrać całe spotkanie.

Chociaż Wisła Puławy słabo gra na wyjazdach, to na pewno nie można lekceważyć tego przeciwnika. Oprócz wysokiej porażki w Siedlcach, puławianie jeśli przegrywali, to nieznacznie, a u siebie byli w stanie ograć takie drużyny jak Świt Nowy Dwór Mazowiecki czy Znicz Pruszków. Warto dodać, że beniaminek zdobył do tej pory aż piętnaście goli, czyli o dziewięć więcej od Wigier. Najlepszymi strzelcami Wisły są Konrad Nowak (pięć goli) i Łukasz Giza (4 trafienia).

Wigry Suwałki – Wisła Puławy, środa 28.09.2011, godz. 19:00, Stadion Miejski w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26. ZAPRASZAMY!

UWAGA! Zachęcamy do wcześniejszego nabycia biletów na to spotkanie, gdyż przed samym meczem mogą być spore kolejki. Kasy biletowe na stadionie w dniu meczu czynne będą już od godziny 10:00.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media