OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Szulczek: Rundę uznamy za udaną, gdy wygramy z Olimpią
11 grudnia 2020, 20:44

Już jutro na Stadionie Miejskim przy #Z26 biało-niebiescy podejmą Olimpię Grudziądz. Przedmeczowego wywiadu udzielił nam szkoleniowiec suwalczan Dawid Szulczek.

Redakcja: Przed nami ostatni mecz rundy jesiennej. Komplet punktów na zakończenie rozgrywek w tym roku byłby pięknym podsumowaniem udanych występów suwalczan. Jak zespół czuje się przed meczem?

Dawid Szulczek: Jesteśmy przygotowani do starcia z bardzo niewdzięcznym rywalem, który licząc tylko mecze wyjazdowe znajduje się w środku stawki. Chcemy zdobyć 3 punkty, bo u siebie w domu czekamy na to od spotkania z Motorem. Rundę uznamy za udaną, gdy wygramy z Olimpią. Nasi piłkarze mają świadomość jak ważne to spotkanie.

 

Redakcja: Do Suwałk przyjeżdża ostatnia w tabeli Olimpia Grudziądz. Dotychczasowe spotkania pokazały jednak, że drużyny z dołu stawki również potrafią zaskoczyć. Czy bycie faworytem może mieć zły wpływ na grę suwalczan?

Dawid Szulczek: Bycie faworytem nie będzie miało złego wpływu na naszą grę. Nigdy nie przywiązujemy wagi do tego, czy ktoś jest faworytem, bo wszystko rozstrzyga się na boisku, nie w przedmeczowych typowaniach czy dyskusjach. Pamiętamy o przeszłości i wiemy, że zespoły walczące o utrzymanie bardzo trudno złamać. Olimpia jest ostatnia w tabeli, ale nie jest najsłabsza w lidze. Mamy dokładnie przeanalizowanego tego rywala.

 

Redakcja: W ostatnich tygodniach kilku kontuzjowanych graczy powróciło do treningów, część z nich ma już nawet za sobą pierwsze minuty. Czy można przyjąć to za koniec serii nieszczęśliwych urazów naszych piłkarzy?

Dawid Szulczek: Słowo „nieszczęśliwe” jest bardzo trafne, nie tylko jeśli chodzi o sposób, w jaki doznawaliśmy urazów, ale również o skumulowanie wszystkich kontuzji w podobnym okresie. Gdybyśmy rozłożyli je w czasie mielibyśmy większe pole manewru w poprzednich spotkaniach. Kończy się runda i wszyscy wykurujemy się przed wiosennym startem. Myślę, że temat „szpital w Wigrach” można uznać za zamknięty.

 

Redakcja: Kibice biało-niebieskich będą mogli jutro po raz ostatni obejrzeć mecz Wigier w tym roku. Czym możecie zachęcić fanatyków do wykupienia transmisji? Co możecie im zagwarantować?

Dawid Szulczek: Możemy zagwarantować naszym kibicom to, co w zdecydowanej większości naszych spotkań, czyli charakter, walkę, a także to, co jest najważniejsze – chęć gry w piłkę. Nasze motto jest obecne w naszej szatni każdego dnia i wiem, że kibice również to dostrzegają. Charakterne Wigry zapraszają do wykupienia transmisji przez naszych fanów. Wiemy, że wspieracie nas sprzed ekranów telewizorów i chcemy dać Wam kolejne powody do radości. Liczymy na spotkanie przy #Z26 w rundzie wiosennej.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media