OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Triumf obrońców tytułu
20 grudnia 2015, 13:45

Bardzo udany XVI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej imienia Tomka Godlewskiego. Rekord podczas licytacji!

-To była bardzo udana impreza- można było usłyszeć po XVI Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej imienia Tomka Godlewskiego pod patronatem prezydenta Suwałk. W rywalizacji sportowej zwyciężyła reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej, która w finale pokonała 4:0 reprezentację Łotwy. Trzecie miejsce przypadło suwalskim Wigrom, które w małym finale wygrały 4:1 z uczestnikami Mundialu w Japonii i Korei. Na kolejnych uplasowali się: reprezentacja Litwy, drużyna prezydenta Suwałk, Osasuna Pampeluna i Reprezentacja Artystów Polskich.

Były też wyrównienia indywidualne. Królem strzelców został Artur Bogusz ( Wigry), najlepszym bramkarzem Maciej Szczęsny ( reprezentacja Polski 2002), odkryciem turnieju Bogusław Saganowski ( reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej), a najlepszym zawodnikiem Maris Verpakovskis ( Łotwa). 

Rekordem zakończyły się towarzyszące turniejowi od zawsze licytacje. W tym roku udało się zebrać ponad 67 tysięcy złotych. 

Dochód z turnieju przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo” oraz wytypowanym rodzinom potrzebującym.  

Wyniki:

Finał: Reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej- reprezentacja Łotwy 4:0
O 3. miejsce: Wigry Suwałki – Reprezentacja Polski 2002 4:1
O 5. miejsce: Drużyna Prezydenta Suwałk – Reprezentacja Litwy 4:4 (karne: 1:2)
O 7. miejsce: Reprezentacja Artystów Polskich – Osasuna Pampeluna 2:4

 

SKŁADY:

Wigry Suwałki: Robert Błąkała, Artur Bogusz, Piotr Ruszkul, Kamil Lauryn, Bartosz Widejko, Damian Gąska, Tomasz Jarzębowski, Mateusz Żebrowski, Bartłomiej Kalinkowski

Reprezentacja Łotwy: Martis Verpakovskis, Viktors Spole, Kristaps Grebis, Girts Karlsons, Oskars Klava, Denis Ivanovs, Mareks Zuntners

Reprezentacja Litwy: Grażvydas Mikulenas, Donatas Vencevicius, Andrus Ramonas, Ramenas Radavicius, Aldis Sankaliskas, Edgaras Saunkauskas, Tomas Razankauskas, Neritus Radzus, Egidisus Vaitkunas

Reprezentacja Polski 2002: Maciej Szczęsny, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Tomasz Kłos, Marcin Mięciel, Tomasz Frankowski, Marcin Żewłakow, Kamil Kosowski

Reprezentacja Artystów Polskich: Robert Moskwa, Jarosław Jakimowicz, Rafał Mroczek, Michał Chorosiński, Przemek Cypriański, Piotr wierczewski, Maks Rzemiński, Tomasz Jachimek, Grzegorz Jędrzejewski, Michał Szyc

Drużyna Prezydenta Miasta Suwałk: Andrzej Olszewski, Dariusz Dziekanowski, Patryk Małecki, Przemek Makarewicz, Adam Pomian, Piotr Karłowicz, Tomasz Zubilewicz, Maciej Nuckowski, Piotr Stokowiec, Jagoda Stokowiec, Andrzej Niewulic, MArek Kokotowski, Piotr Wierzbicki, Dmitry Szukała

Reprezentacja Polski w Piłce Plażowej: Maciej Marciniak, Darek Słowiński, Marek Widzicki, Daniel Baran, Paweł Friszkermut, Daniel Krawczyk, Jakub Jesionowski, Igor Sobalczyk, Tomasz Lenart, Bogusław Saganowski, Artur Popławski, Karim Madani,

Osasuna Pampeluna: Lucrecio Luquin Sagasti, Francisco Javier Jusué Garcés, Francisco Javier Bayona Ruiz, Jesús Mari Yoldi López, Piotr Urban, Javier López Vallejo, José Manuel Erdozain Carcabilla, José Manuel Yanguas Calleja, Eduardo Martínez Labari, José Javier Pascual Blanco, Ismael Marchal Razquin, Iñaki Galarza Salas, Iñaki Muñoz Oroz, José Manuel García Martín, Francisco Javier Larraza Salinas, Mikel Costanilla Velasco

Relacje, zdjęcia i filmy w mediach:

 

futbolfejs.pl

Reprezentacja Polski beach soccera wygrała Mikołajkowy Turniej im. Tomka Godlewskiego. Zespół naszych piłkarzy „plażowiczów” w finale pokonał reprezentację Łotwy 4:0. Tym samym dokonał tego, co od 23 lat nie udało się nikomu w Lidze Mistrzów – zdobył puchar dwa razy z rzędu.

Turniej w Suwałkach jest jedną z najlepiej obsadzonych tego typu towarzyskich imprez w Polsce. Z roku na rok na polski biegun zimna zjeżdża coraz więcej znanych postaci futbolu. Gwiazd jest coraz więcej i towarzystwo coraz bardziej międzynarodowe. W szatniach mieszały się języki: polski, litewski, łotewski, hiszpański, angielski a nawet grecki. W 16. edycji wzięło udział 8 zespołów (podzielonych na dwie grupy): reprezentacja Polski 2002 (oczywiście prowadzona przez Jerzego Engela), reprezentacje Litwy i Łotwy, Osasuna Pampeluna, drużyna Prezydenta Suwałk, Wigry Suwałki, Reprezentacja Artystów Polskich, reprezentacja Polski w piłce plażowej.

Co do znanych nazwisk – w ekipie prezydenta Suwałk zagrali na przykład: były piłkarz m.in Polonii Warszawa, obecnie trener Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec, były gwiazdor warszawskiej Legii i Celticu, 63-krotny reprezentant Polski Dariusz Dziekanowski, Maciej Nuckowski (Polonia, Groclin), znany i lubiany prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Symboliczny udział zaliczyła też redakcja Futbolfejs.pl (Dariusz Tuzimek). Tradycyjnie na święta do rodzinnych Suwałk wrócił Patryk Małecki. I tradycyjnie był jednym z najlepszych graczy turnieju. Zupełnie niezrozumiałe jest dlaczego „Mały” tak rzadko wychodzi w pierwszej jedenastce Pogoni Szczecin.

Świetną ekipę miał były selekcjoner kadry Jerzy Engel: bracia Michał i Marcin Żewłakowie, Jacek Bąk, Tomasz Frankowski, Maciej Szczęsny, Marcin Mięciel, Kamil Kosowski i Tomasz Kłos.
Od mistrzostw świata w Korei i Japonii minęło już ponad 13 lat, od mundialu w Niemczech – prawie dekada, byłym kadrowiczom przybywa lat, siwych włosów, niektórym też kilogramów, ale z piłką nożną jest jak z jazdą rowerem – pewnych rzeczy się po prostu nie zapomina. Wciąż z dużą przyjemnością patrzy się na przebojowe akcje Kosowskiego, na lekkość i cwaniactwo Frankowskiego. Gdy brakuje dynamiki, trzeba użyć sprytu, zgodnie z zasadą: „lepiej mądrze stać, niż głupio biegać”. Nie ma tylko rady na brak sił, a na to wielu zawodników narzekało już po fazie grupowej. Ekipa Engela skończyła zawody na 3. miejscu.

Faworytem turnieju była ekipa piłkarzy plażowych – zwycięzca ubiegłorocznej edycji. Bogdan Saganowski i jego koledzy pokonywali kolejne przeszkody. W finale próbowali zatrzymać ich Łotysze, ale bezskutecznie.
Od początku zachwycał zespół z Pampeluny, w którym występował między innymi Piotr Urban, syn trenera Lecha Poznań Jana Urbana. Hiszpanie grali ładnie, ale nieskutecznie i zajęli dopiero 7 miejsce.

Dzień wcześniej odbył się turniej żaków. Zwyciężyła go drużyna Lecha Poznań, która w finale pokonała zespół Akademii Piłkarskiej Wigier 7:2.

suwalki24.pl

Tyle gwiazd z tylu państw jeszcze na Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego jeszcze nie było. Tytuł sprzed roku obroniła Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Plażowej, która w finale pokonała debiutująca Łotwę. Trzecie miejsce, po wygranej z niezwykle silną Drużyna Jerzego Engela na Mundial 2002 zajęły Wigry Suwałki, a ich piłkarz Artur Bogusz z dorobkiem 8 goli został królem strzelców. Piąta była Litwa, która dopiero w rzutach karnych udowodniła wyższość nad Drużyną Prezydenta Suwałk z Dariuszem Dziekanowskim, Patrykiem Małeckim i Piotrem Stokowcem w składzie. Siódma lokata przypadła Osasunie Pampeluna, z dawnymi piłkarzami Primera Division, którzy na, pocieszenie, pokonali Reperzentacje Artystów Polskich, z braćmi Rafałem i Marcinem Moroczkami, Robertem Moskwą, Przemysławem Cypryańskim i grającym trenerem Piotrem Świerczewskim.

gazeta.pl

Reprezentacja Polski w piłce plażowej okazała się najlepsza w XVI Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej imienia Tomka Godlewskiego, który odbył się w Suwałkach.

Już od lat w grudniu w Suwałkach organizowany jest piłkarski turniej. Podczas świetnej zabawy, emocji piłkarskich, zbierane są pieniądze na szczytny cel. Tym razem dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo” oraz rodzinom potrzebującym.

Tegoroczne zmagania różniły się jednak od poprzednich. Tym razem impreza trwała dwa dni. W piątek rywalizowali młodzi zawodnicy. W zmaganiach ośmiolatków najlepsi okazali się piłkarze Lecha Poznań. Później odbyło się losowanie grup sobotniego turnieju oraz koncert zespołu Lady Pank.

W sobotę w grupie A rywalizowali: Reprezentacja Artystów Polskich, Drużyna Prezydenta Suwałk, Wigry Suwałki, Reprezentacja Łotwy. Z kolei w grupie B: Osasuna Pampeluna, Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej Plażowej, Reprezentacja Polski na Mundial 2002, Reprezentacja Litwy.

Ostatecznie najlepsza okazała się reprezentacja Polski w piłce plażowej, która w finale pokonała zespół z Łotwy.

Fotogaleria

radio5.com.pl

Tylu gwiazd sportu i kina w Suwałkach jeszcze nie było. Wszystko za sprawą XVI edycji Mikołajkowego Turnieju im. Tomka Godlewskiego. Każdego roku charytatywne zawody przyciągają do miasta świetnych piłkarzy, reprezentantów kilku krajów oraz znanych aktorów. – Stale się rozwijamy, ale świetna, rodzinna atmosfera jest zawsze – mówi Dariusz Mazur, prezes Wigier i główny organizator zawodów.

Tym razem turniej rozpoczął się już w piątek. W swoistym prologu swoje umiejętności mogli zaprezentować 8-latkowie z najlepszych, piłkarskich szkółek w Polsce. Zwyciężyły maluchy z Lecha Poznań, które w finale pokonały młodych piłkarzy Wigier Suwałki. Wieczór należał już do zespołu Lady Pank, który zagrał dla mieszkańców regionu w Suwalskim Ośrodku Kultury. W sobotę głównymi aktorami widowiskowego turnieju byli między innymi reprezentanci Litwy, Łotwy, Polski z roku 2002, czy oldbojów Osasuny Pampeluna. Tradycyjnie też w zawodach zagrali piłkarze suwalskich Wigier, Reprezentacja Artystów Polskich oraz drużyna prezydenta miasta. Bezkonkurencyjna okazała się jednak reprezentacja Polski w piłce plażowej, która w finale pokonała Łotyszy. Każdy podkreślał jednak, że nie o wyniki chodzi, a o świetną zabawę i aspekt charytatywny. Podczas rozgrywanych spotkań nie brakowało jednak mnóstwa emocji, widowiskowych akcji oraz ostrej rywalizacji. – Kiedy wychodzi się na boisko to po prostu chce się wygrywać – mówią zawodnicy.

Suwalczanie mogli podziwiać między innymi uczestników Mistrzostw Świata w Korei i Japonii: braci Żewłakow, Kamila Kosowskiego, czy Tomasza Kłosa. Byli zakochani w regionie Tomasz Zubilewicz, bracia Mroczkowie, Robert Moskwa oraz znani z boisk ekstraklasy Piotr Stokowiec i Patryk Małecki. Turniej pod względem organizacyjnym należy do najlepszych tego typu zawodów w kraju. – To dlatego wszyscy chętnie tu wracają, z czego jesteśmy najbardziej dumni – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Dochód z turnieju przeznaczony zostanie na rzecz Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo” oraz rodzinom potrzebującym.

Zdjęcia

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media