Trzy punkty w Katowicach
6 września 2014, 21:29

Biało-niebiescy odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w I lidze, pokonując w Katowicach miejscową GieKSę 1:0.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka nie przestraszyli się rywala i od pierwszych minut odważnie atakowali na bramkę gospodarzy. Pierwszą dobrą okazję suwalczanie mieli już w trzeciej minucie. Rafalskis przerzucił piłkę przed pole karne do Adamka, z bramki wyszedł golkiper gospodarzy, odbił futbolówkę głową, przejął ją Radzio, ale trafił prosto w bramkarza.

Kolejną okazję napastnik biało-niebieskich miał już chwilę później. Wyszedł sam na sam z Buckiem, ale znów uderzył w niego.  W 16 minucie odpowiedzieli gospodarze. Bętkowski zagrał do Nawrota, ten minął bramkarza w polu karnym, lecz piłka zahaczyła o ręce Salika i piłkarz GieKSy nie zdołał oddać strzału.

Minęły trzy minuty i kolejną dobrą sytuację zmarnował Radzio. Z wolnego dośrodkował Mackiewicz, a jego strzał głową o centymetry minął bramkę gospodarzy.

Suwalczanie na zasłużone prowadzenie wyszli w 60 minucie. Świetne prostopadłe podanie do Adamka posłał Sernas, a napastnik Wigier minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Kolejne starcie Adamka z Buckiem miało miejsce 7 minut później, ale tym razem golkiper GieKSy nie przepisowo zatrzymał piłkarza biało-niebieskich i obejrzał czerwony kartonik.

Pomimo iż podopieczni Zbigniewa Kaczmarka grali z przewagą jednego zawodnika, to końcówka była dosyć nerwowa. Biało-niebiescy dowieźli jednak korzystny rezultat i odnieśli swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w I lidze.

GKS Katowice 0:1 (0:0) Wigry Suwałki

Bramka: 60′ Adamek

GKS: Bucek – Pietrzak, Kamiński, Jurkowski, Pielorz – Bodziony, Cholerzyński (70′ Dobroliński), Nawrot, Bętkowski (60′ Kujawa), Ceglarz (46′ Januszkiewicz), Goncerz.

Wigry: Salik – Bogusz, Karankiewicz, Bartkowski, Jarzębowski, Kopczyński, Rafalskis (90′ Michałowski), Żebrowski, Mackiewicz, Radzio (56′ Sernas), Adamek (69′ Lauryn).

Żółte kartki: Kamiński – Karankiewicz, Bogusz, Jarzębowski.

Czerwona kartka: 67′ Bucek.

Widzów: 2700.