Trzy punkty zostają w Niepołomicach
12 czerwca 2020, 18:04

W spotkaniu 25. kolejki Fortuna I Ligi przegrywamy w Niepołomicach z Puszczą 1:2.

Do meczu w Niepołomicach obie drużyny przystępowały po remisie w poprzedniej kolejce. Puszcza bezbramkowo zremisowała na wyjeździe ze Stalą Mielec, a Wigry mimo prowadzenia do ostatniej minuty zremisowały 1:1 z Miedzią Legnica. Trzynasta w tabeli Puszcza miała sześć punktów przewagi nad strefą spadkowa co nie jest jeszcze całkowicie bezpieczną sytuacją, jednak punktów zdecydowanie bardziej potrzebował suwalski zespół, który po ostatniej serii gier spadł na sam dół tabeli. Mimo chęci, walki i kilku niezłych sytuacji trzy punkty pozostały w Niepołomicach. Znów bowiem zabrakło koncentracji do ostatniego gwizdka sędziego.

Spotkanie rozpoczęło się przewagą gospodarzy, którzy przez pierwsze pół godziny gry zdecydowanie częściej gościli na naszej połowie. Szczególnie aktywne u rywali było lewe skrzydło skąd często dochodziło do dośrodkowań w pole karne, jednak na nasze szczęście piłka często przelatywała przez całe pole karne nie przejęta przez żadną ze stron. Podopieczni Pawła Crettiego po trzydziestu minutach zaczęli grać nieco śmielej i szybko przełożyło się to na bramkę. Dwójkowa akcja Denisa Gojko i Kacpra Wełniaka była zbyt szybka dla rywali. Kacper obsłużył Denisa dokładnym podaniem, a ten precyzyjnym strzałem na długi słupek pokonał bramkarza rywali i na przerwę schodziliśmy z przewagą jednej bramki.

Po zmianie stron mecz był już bardziej wyrównany, choć to gospodarze stwarzali sobie nieco więcej sytuacji. najgorsze dla nas, że byli w nich skuteczni. W 68 minucie zamieszanie w polu karnym Wigier po dośrodkowaniu najlepiej wykorzystał Marcin Stefanik i z najbliższej odległości pokonał Janka Balawejdera. Biało-Niebiescy po straconej bramce próbowali ponownie wyjść na prowadzenie jednak minuty mijały a wynik zmianie nie ulegał. Co gorsza, powróciły demony z meczu z Miedzią Legnica. 93. minuta meczu, dośrodkowanie z rzutu wolnego w nasze pole karne i Erik Cikos pakuje piłkę do bramki w ostatniej akcji meczu. Przegrywamy z Puszczą 1:2 i wracamy do Suwałk przygotować się do kolejnych meczów.

W przyszłym tygodniu naszą drużynę czekają dwa spotkania. W czwartek zmierzymy się na własnym stadionie z GKS Tychy, a następnie wyjedziemy do Olsztyna na niedzielny mecz ze Stomilem.

Puszcza Niepołomice 2-1 Wigry Suwałki
Bramki: 68′ Marcin Stefanik 68, Erik Čikoš 90 – Denis Gojko 34

Puszcza: 22. Karol Niemczycki – 77. Erik Čikoš, 5. Konrad Stępień, 11. Marcin Stefanik, 28. Michał Mikołajczyk – 17. Bartosz Żurek (89, 19. Marcin Orłowski), 14. Jakub Serafin, 25. Wiktor Żytek, 18. Michal Klec (72, 23. Piotr Stawarczyk), 24. Bartłomiej Eizenchart (46, 9. Jakub Bąk) – 13. Jewhen Radionow.

Wigry: 67. Jan Balawejder – 6. Grzegorz Aftyka (58, 94. Patryk Czułowski), 8. Michał Ozga, 25. Arkadiusz Najemski, 44. Adrian Karankiewicz, 2. Paweł Gierach – 20. Mohamed Loua, 22. Joel Huertas (81, 77. Cezary Sauczek), 27. Robert Bartczak – 90. Denis Gojko, 99. Kacper Wełniak (69, 10. Michał Żebrakowski).

Żółta kartka: Erik Čikoš.
Czerwona kartka: Erik Čikoš

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).