OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Trzy punkty zostają w Opolu
10 lipca 2020, 18:29

W spotkaniu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy z Odrą Opole 0:1

Walcząca o utrzymanie Odra Opole przed własną publicznością mierzyła się w piątek (10.07) z pewną spadku ekipą suwalskich Wigier. Gospodarze szybko zdobyli bramkę co ustawiło przebieg spotkania i pozwoliło gospodarzom przynajmniej na pewien czas uciec ze strefy spadkowej.

Jedyna bramka w tym meczu padła już w trzeciej minucie gry. Rzut wolny dla drużyny z Opola, dokładne dośrodkowanie w pole karne i Arkadiusz Piech strzałem głową umieszcza piłkę w naszej bramce. Szybko zdobyte prowadzenie pozwoliło rozluźnić się gospodarzom tego spotkania, wyczekiwać co zrobią Biało-Niebiescy i co jakiś czas skonstruować akcję pod naszym polem karnym. Dużo szczęścia mieliśmy w 20. minucie gry, gdy jedne z naszych zawodników próbował przerwać akcję rywali wślizgiem. Zawodnik Odry utrzymał się jednak przy piłce i stanął sam na sam przed Jankiem Balawejderem, jednak dobrze zachował się nasz bramkarz, który zdołał strzał wybronić. Wigry nie miały w tym meczu pomysłu na sforsowanie obrony rywali i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugie 45 minut niewiele różniło się od tych z pierwszej części meczu. Więcej z gry mieli gospodarze, którzy długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce nie pozwalając na wiele przyjezdnym. Dużo gry w środku pola, sporo żółtych kartek z jednej i drugiej strony i jedna okazja Kacpra Wełniaka, który wykorzystał błąd obrońcy i miał szanse na celne uderzenie, jednak jego strzał zablokował obrońca Odry. Większych emocji na boisku nie uświadczyliśmy i gospodarze bez większego trudu dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca meczu.

Przed nami trzy ostatnie spotkania w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. W najbliższy wtorek (14.07) o godzinie 17.30 zmierzymy się w Suwałkach z Sandecją Nowy Sącz.

 

Odra Opole 1-0 Wigry Suwałki

Bramka: 3′ Arkadiusz Piech

Odra: 69. Mateusz Kuchta – 80. Kacper Tabiś, 15. Konrad Kostrzycki, 2. Piotr Żemło, 77. Patryk Janasik (55, 18. Łukasz Winiarczyk) – 9. Tomáš Mikinič, 98. Mateusz Czyżycki, 5. Rafał Niziołek (77, 66. Miłosz Trojak), 14. Sebastian Bonecki, 7. Krzysztof Janus – 28. Arkadiusz Piech (85, 20. Szymon Skrzypczak).

Wigry: 67. Jan Balawejder – 2. Paweł Gierach, 17. Martin Dobrotka, 44. Adrian Karankiewicz, 5. Oskar Nowak – 90. Denis Gojko, 8. Michał Ozga, 94. Patryk Czułowski, 15. Jakub Świątek (70, 31. Mikołaj Wasilewski), 27. Robert Bartczak (38, 21. Konrad Matuszewski) – 99. Kacper Wełniak (36, 23. Szymon Łapiński).

Żółte kartki: Janasik, Żemło, Bonecki, Winiarczyk – Nowak, Karankiewicz, Ozga.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

 

Foto: Odra Opole

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media