Walczymy do końca! Pogoń pokonana
29 maja 2021, 20:23

Kolejne zwycięstwo podopiecznych Dawida Szulczka stało się faktem. Wigry pokonały siedlecką Pogoń 3:2.

Biało-niebiescy rozpoczęli strzelanie na samym początku meczu. Już w 4. minucie piękny rajd lewą stroną przeprowadził Cezary Sauczek. Skrzydłowy dograł piłkę do Żebrakowskiego, ten trafił w słupek, a futbolówka po odbiciu się od jednego z obrońców Pogoni wpadła do bramki. Suwalczanie ruszyli po kolejne trafienia. Jak się okazało – kolejne trafienie samobójcze. Dogranie w pole karne niefortunnie przeciął Julian Tadrowski i wpakował piłkę do własnej siatki. Siedlczanie nie podłamali się drugim golem gospodarzy, bo już dwie minuty później po strzale Górskiego było 2:1.

W drugiej połowie Pogoń dążyła do wyrównania, ale w 67. minucie suwalczanie podwyższyli prowadzenie. Tym razem obyło się bez pomocy rywali, a futbolówkę głową w siatce umieścił Adamek, dla którego była to już 12. bramka w sezonie. Rywalom udało się jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, ale trafienie Przybeckiego było ostatnim golem w tym spotkaniu.

Wigry Suwałki 3:2 (2:1) Pogoń Siedlce

Wigry: Zoch – Gierach, Piekarski, Dobrotka, Liszka, Suski (46. Orzechowski), Aftyka (86. Bartczak), 94. Czułowski (80. Bogusławski), Adamek, Sauczek (86. Kozłowski), Żebrakowski (70. Kunicki).

Bramki: 1:0 – Očenáš 4 (s), 2:0 – Tadrowski 37 (s),  2:1 – Górski 39, 3:1 – Adamek 67, 3:2 – Przybecki 79.