OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Walka o ścisłą czołówkę
20 listopada 2009, 06:46

Dziś we wczesnych godzinach rannych piłkarze suwalskich Wigier wyruszyli na ostatni mecz II ligi gr. wschodniej w tym roku. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przenocują w hotelu Igloopol w Dębicy, skąd udadzą się do Niecieczy na mecz z wiceliderem – LKS. Przypomnijmy, że w pierwotnym terminie (11 listopada) spotkanie się nie odbyło ze względu na fatalny stan murawy po opadach deszczu. Wydział Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował jednak, że wszystkie odwołane wówczas mecze (czyli również Kolejarz Stróże – GKS Jastrzębie i Resovia Rzeszów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki) zostaną rozegrane jutro (tj. sobota, 21 listopada) o godz. 12:00. Prognozy atmosferyczne są bardzo optymistyczne i wszystko wskazuje na to, że w końcu uda się zakończyć piłkarską jesień. Zobaczymy z jakim skutkiem dla Wigier – suwalczanie zajmują obecnie 9. miejsce, ale ewentualne zwycięstwo na pewno da awans – być może nawet na… 4 miejsce.Zapraszamy do WIGRY LIVE na relację „na żywo” z tego spotkania. Początek w sobotę (21 listopada) o godz. 12:00. Zachęcamy również do wykupienia relacji WIGRY LIVE SMS (wyślij sms o treści NJ.NIECIECZA pod numer 71068, koszt – 1,22 zł z VAT).UWAGA! Usługa jest nadal aktywna u osób, które wcześniej wykupiły relację.Przypominamy, że do końca listopada trwa konkurs na najlepszego piłkarza Wigier w rundzie jesiennej. Najwięcej głosów do tej pory otrzymali Maciej Makuszewski, Marcin Rogoziński oraz Sebastian Świerzbiński. Zachęcamy do głosowania. Szczegóły w dziale WIGRY LIVE SMS.

Nieciecza to wieś położona w województwie małopolskim w powiecie tarnowskim w gminie Żabno, liczy zaledwie kilkuset mieszkańców. Ludowy Klub Sportowy z Niecieczy zawdzięcza obecność w II lidze swojemu głównemu sponsorowi – firmie Bruk-Bet, producentowi kostki brukowej. Współwłaściciel firmy – pani Danuta Witkowska jest równocześnie prezesem klubu. LKS Nieciecza w poprzednim sezonie zajął 2. miejsce w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej, ustępując tylko rezerwom Korony Kielce. Podopieczni Marcina Jałochy awansowali bezpośrednio do II ligi, gdyż przepisy zabraniały kieleckiemu zespołowi awansu do tej klasy rozgrywkowej. Beniaminek w swoim drugoligowym debiucie rozbił na własnym boisku Okocimski Brzesko 3:0. W kolejnym meczu po bardzo dobrej grze, zremisował bezbramkowo w Suwałkach z Wigrami. Udowodnił wówczas, że jest silną drużyną, ale chyba nikt się nie spodziewał, że po osiemnastu kolejkach zespół z Niecieczy będzie zajmował 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów (tyle samo co lider). Jednak w ostatnich dwóch meczach LKS zanotował wyraźna zniżkę formy, przegrał bowiem w Piotrkowie Trybunalskim z Concordią 0:1 i zremisował w Brzesku z Okocimskim 1:1, ratując punkt w doliczonym czasie gry.
Suwalczanie mieli dłuższą przerwę od swego rywala, gdyż ostatni mecz grali 31 października na własnym boisku z Resovią Rzeszów (0:0). Zaplanowane na 7 listopada spotkanie z Olimpią Elbląg jak wiadomo nie doszło do skutku (walkower dla Wigier). Wigry co prawda nie są faworytem jutrzejszego meczu, ale ostatnia postawa suwalczan daje nadzieję na osiągnięcie dobrego rezultatu. Sytuacja kadrowa również daje powody do zadowolenia – tylko chorzy Karol Drągowski i Kamil Lauryn nie pojechał do Niecieczy. Kilku zawodników narzeka na drobne urazy, ale nie powinny one ich wykluczyć z gry.
Jutrzejszy mecz jest bardzo ważny pod kątem pozycji w ligowej tabeli przed przerwą zimową. Jeśli nasza drużyna wygra w Niecieczy, może zająć bardzo wysokie miejsce. Trzymajmy kciuki!

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media