OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wielkie pożegnanie Mikiego. Widzew w Suwałkach
6 lipca 2012, 11:26

O nietypowej porze, bo o godz.19.47, rozpocznie się w piątek (6 lipca) piłkarski mecz towarzyski Wigry Suwałki- Widzew Łódź. Godzina rozpoczęcia nie jest przypadkowa. To odpowiednik roku powstania suwalskiego klubu (1947). Mecz z Widzewem, rozgrywany na stadionie miejskim w Suwałkach, będzie jednym z elementów obchodów

jubileuszu 65- lecia Wigier. Warto przyjść na stadion nieco wcześniej. O 19.30 rozpocznie się bowiem prezentacja drużyn i pożegnanie napastnika Grażvydasa Mikulenasa, który postanowił zakończyć karierę. Litewski piłkarz w Wigrach występował przez 2,5 roku i średnio strzelał gole w co drugim meczu. W Suwałkach utarło się nawet powiedzenie: ,, Strzela Miki, są wyniki”. W 68 ligowych występach w barwach suwalskiego klubu Mikulenas zdobył 35 goli. W ostatnich trzech sezonach zawsze plasował się w czołówce najskuteczniejszych snajperów II ligi. Najpierw zdobył 11 goli, co dało szósty wynik w tej klasyfikacji, później aż 14, co przyniosło tytuł króla strzelców, a w pożegnalnym sezonie 10 i miejsce na najniższym stopniu podium rankingu drugoligowych snajperów. Nie należy też zapominać o bramkach ,, Mikiego” w rozgrywkach Pucharu Polski. W sezonie 2010/2011, zdobywając cztery gole, napastnik Wigier został nawet królem strzelców tych rozgrywek. Znalazł się w doborowym towarzystwie. Tyle samo trafień zaliczyli bowiem tylko dwaj piłkarze Lecha Poznań: Artjoms Rudnevs i Bartosz Ślusarski. Przed przyjściem do Wigier, Mikulenas 118 razy zagrał w polskiej ekstraklasie w barwach Polonii Warszawa, GKS-u Katowice, Wisły Płock i Ruchu Chorzów. Były reprezentant Litwy, grając w Croatii Zagrzeb, wystąpił też w Lidze Mistrzów.

Wigry chcą godnie pożegnać swojego najlepszego strzelca. Dlatego na ostatni mecz popularnego ,,Mikiego” zaproszono jeden z klubów polskiej ekstraklasy, który ma przyjechać w swoim najsilniejszym składzie.

Mecz z Widzewem będzie biletowany. Bilety na nową trybunę kosztują 8 (normalny) i 4 zł ( ulgowy). Na starą odpowiednio 6 i 3 zł. Przedsprzedaż biletów od środy do piątku włącznie w godzinach 10.00- 18.00 w kasie stadionu przy ulicy Zarzecze.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media