OFICJALNY SERWIS KLUBU
FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER
Wielkie zwycięstwo w Wielką Sobotę
16 kwietnia 2022, 16:32

Co to było za spotkanie! Mimo, że do przerwy to goście prowadzili, Wigry rozgromiły Hutnik Kraków aż 5:1.

Pierwsze minuty dzisiejszego meczu to okres dość wyrównanej gry. Obie strony szukały okazji do tworzenia groźnych ataków. W 24. minucie przed niezłą stanął Mateusz Lewandowski, ale nie udało mu się skutecznie przelobować golkipera gości. Kluczowym momentem pierwszej odsłony okazała się 29. minuta. Gvozdenović niedokładnie wycofał do Zocha, piłka niefortunnie minęła bramkarza i wpadła do siatki, dając przyjezdnym dość nieoczekiwane prowadzenie. Tuż przed przerwą mogło być 1:1, ale główkę Lewandowskiego skutecznie wybronił Frasik.

Suwalczanie wrócili na plac gry i rozpoczęli poszukiwania gola wyrównującego. Udało się to już w 47. minucie, gdy w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Łabojko. Chwilę później jedenastkę na gola zamienił Mateusz Lewandowski. Biało-niebiescy momentalnie podłapali wiatr w żagle i 13 minut później było już 2:1. Wysoki pressing spowodował błąd golkipera Hutnika, który bezlitośnie wykorzystał Lewandowski. 23-letni napastnik nie zadowolił się jednak dubletem i w 65. minucie ustrzelił klasycznego hat-tricka. Nie musieliśmy czekać zbyt długo i biało-niebiescy wyprowadzili czwarty cios. Z rogu wrzucał Babiarz, przedłużył Mateusz Lewandowski, a skuteczną główką popisał się drugi Lewandowski, tym razem Tomasz. Podopieczni Grzegorza Mokrego nie poprzestali i trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry podwyższyli wynik. W polu karnym nieprzepisowo zatrzymany został Michał Żebrakowski. Sam poszkodowany wziął sprawy w swoje ręce i ustalił wynik meczu na 5:1.

 

Wigry Suwałki 5:1 (0:1) Hutnik Kraków 

Wigry: Zoch – Michalski, Gvozdenović (46 Bogusławski), T. Lewandowski, Rudinilson, Prętnik (83 Kubrak) – Łabojko (72 Sowiński), Mularczyk (73 Żebrakowski), Babiarz, Caetano – M. Lewandowski (83 Iwao).

Bramki: 0:1 – Gvozdenović 30 (s), 1:1 – M. Lewandowski 48 (k), 2:1 – M. Lewandowski 60, 3:1 – M. Lewandowski 68, 4:1 – T. Lewandowski 75, 5:1 – Żebrakowski 87 (k).

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
SPONSORZY
SPONSORZY GENERALNI
PATRONAT SAMORZĄDOWY
SPONSORZY OFICJALNI
SPONSOR MEDYCZNY

WIGRY SUWAŁKI 1947-2017


RAZEM TWORZYMY LEGENDĘ

WIGRY SUWAŁKI S.A.


WIGRY SUWAŁKI S.A.

Zarzecze 26
16-400 Suwałki
Polska
Telefon: 87 566 57 08

OBSERWUJ NAS


Suwalski Klub Sportowy Wigry. Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: R&P New Media